Kızıltepe Ulu Camii çocuk sesleriyle şenlendi

Diyanet İşleri Başkanlığınca bu yıl “Haydi Koş Gel Camiler Seninle Güzel” ve “Geldi Yaz Tatili Şimdi Kur’an Öğrenme Vakti” temasıyla düzenlenen yaz Kur’an kurslarıyla Mardin’in Kızıltepe ilçesindeki camiler çocuk sesleriyle şenlendi. Binlerce çocuğun Kur’an-ı Kerim ve dini bilgiler öğrendiği yaz Kur’an kursları bu yıl “Haydi Koş Gel Camiler Seninle Güzel” ve “Geldi Yaz Tatili Şimdi […]

Kızıltepe Ulu Camii çocuk sesleriyle şenlendi
Kızıltepe Ulu Camii çocuk sesleriyle şenlendi
Selman Güneş
  • 3 Temmuz 2022 21:50
  • 3 Temmuz 2022 22:45

Diyanet İşleri Başkanlığınca bu yıl “Haydi Koş Gel Camiler Seninle Güzel” ve “Geldi Yaz Tatili Şimdi Kur’an Öğrenme Vakti” temasıyla düzenlenen yaz Kur’an kurslarıyla Mardin’in Kızıltepe ilçesindeki camiler çocuk sesleriyle şenlendi.

Binlerce çocuğun Kur’an-ı Kerim ve dini bilgiler öğrendiği yaz Kur’an kursları bu yıl “Haydi Koş Gel Camiler Seninle Güzel” ve “Geldi Yaz Tatili Şimdi Kur’an Öğrenme Vakti” temasıyla başladı.

Mardin’de 1100 noktada 30 bin öğrencinin eğitim alması hedefleniyor. Kızıltepe Ulu Cami’de de çocuk sesleri yankılanmaya başladı. Yaklaşık 2 ay sürecek kursta çocuklar sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlerle de buluşacak.

Öğrencilerden Ebdulvahap Acar, “Tecvit öğreneceğim. Geçen sene hatim ettmiştim. Hocalarım bana çok yardımcı oldu…” dedi.

26 Ağustos’a kadar sürecek kurs Kızıltepe’de büyük ilgi görüyor.