Kızıltepe polisi 40 yıl 9 ay kesinleşmiş hapis cezası olan şahsı yakaladı

Kızıltepe İlçe Emniyet Müdürlüğü Devriye Ekipler Büro Amirliği görevlileri, durumundan şüphelendikleri şahsı yakaladı. Şahsın 19 ayrı suçtan dosyası olan ve toplamda 40 yıl 9 ay kesinleşmiş hapis cezası olan şüpheli şahsı yakaladı. Edinilen bilgiye göre, Tepebaşı Mahallesi Adnan Menderes Caddesi üzerinde faaliyetlerine devam eden Devriye Ekipler Büro Amirliği görevlileri 30 yaşlarındaki gri tişörtlü bir şahsın […]

Kızıltepe polisi 40 yıl 9 ay kesinleşmiş hapis cezası olan şahsı yakaladı
Kızıltepe polisi 40 yıl 9 ay kesinleşmiş hapis cezası olan şahsı yakaladı
Selman Güneş
  • 13 Haziran 2022 18:18
  • 13 Haziran 2022 18:23

Kızıltepe İlçe Emniyet Müdürlüğü Devriye Ekipler Büro Amirliği görevlileri, durumundan şüphelendikleri şahsı yakaladı. Şahsın 19 ayrı suçtan dosyası olan ve toplamda 40 yıl 9 ay kesinleşmiş hapis cezası olan şüpheli şahsı yakaladı.

Edinilen bilgiye göre, Tepebaşı Mahallesi Adnan Menderes Caddesi üzerinde faaliyetlerine devam eden Devriye Ekipler Büro Amirliği görevlileri 30 yaşlarındaki gri tişörtlü bir şahsın durumundan şüphelenerek şahıstan kimliğini istemeleri üzerine, şahıs hızla İpek Yolu üzerine doğru koşmaya başladı. Bölgeye sevk edilen polis ekipleri yaptıkları dar alan saha çalışması neticesinde Adnan Menderes Caddesi üzerinde bulunan metruk binanın bahçesine gizlenmiş olan şüpheli şahsı yakaladı. Şüpheli şahsın yapılan kimlik kontrolünde tam bir suç makinası olduğu ortaya çıktı.

Şahsın mala zarar verme, hırsızlık, konut dokunulmazlığını ihlal, uyuşturucu madde kullanmak suçları başta olmak üzere çok sayıda suç kaydı bulunduğunu tespit etti. Şahsın Genel Bilgi Toplama (GBT) sistemi üzerinden yapılan sorgulamasında 19 ayrı suç dosyasından aranması olduğu ayrıca bu suçlara bağlı toplamda 40 yıl 9 ay kesinleşmiş hapis cezası bulunduğu tespit etti. Şüpheli şahsın Ş.Y. Kızıltepe Başsavcılığı tarafından yapılan işlemler akabinde tutuklanarak Mardin Cezaevine teslim edildiği öğrenildi.