Kızıltepe eski Belediye Başkanı İbrahim Özmen ruhuna Mevlid-i Şerif okutuldu

Kızıltepe Kaymakamı ve Belediye Başkan vekili Fatih Cıdıroğlu tarafından Merhum Belediye Başkanı İbrahim Özmen ruhuna Mevlid-i Şerif okutuldu. Merkez Yeni Camii’nde okunan Mevlid-i Şerif programınaFatih Cıdıroğlu, ilçede görevli kurum amirleri, Merhum Belediye Başkanı İbrahim Özmen’in ailesi ve vatandaşlar katıldı. Mevlid-i Şerif sonrası katılım sağlayan vatandaşlara lokma ve gülsuyu ikram edildi. İbrahim Özmen Kimdir? İbrahim Özmen, […]

Kızıltepe eski Belediye Başkanı İbrahim Özmen ruhuna Mevlid-i Şerif okutuldu
Kızıltepe eski Belediye Başkanı İbrahim Özmen ruhuna Mevlid-i Şerif okutuldu
Selman Güneş
  • Yayınlanma31 Aralık 2022 09:12
  • Güncelleme31 Aralık 2022 10:06

Kızıltepe Kaymakamı ve Belediye Başkan vekili Fatih Cıdıroğlu tarafından Merhum Belediye Başkanı İbrahim Özmen ruhuna Mevlid-i Şerif okutuldu.

Merkez Yeni Camii’nde okunan Mevlid-i Şerif programınaFatih Cıdıroğlu, ilçede görevli kurum amirleri, Merhum Belediye Başkanı İbrahim Özmen’in ailesi ve vatandaşlar katıldı. Mevlid-i Şerif sonrası katılım sağlayan vatandaşlara lokma ve gülsuyu ikram edildi.

İbrahim Özmen Kimdir?

İbrahim Özmen, 1945 yılında Kızıltepe’nin Kocalar Mahallesi’nde doğdu. İlkokulu ve Ortaokulu Kızıltepe ilçesinde okudu, ortaöğrenimini de Mardin ilinde tamamladı. Ardından İstanbul Üniversitesi Eczacılık bölümünü kazandı. Burada Lisans eğitimini tamamladıktan sonra Kızıltepe’ye gelerek burada ilk eczane dükkânını açtı. 1984 yılında Kızıltepe Belediye Başkanı olarak göreve başladı. Dürüstlüğü, merhameti, yardımseverliği ile gönüllere taht kurmuş bir başkandı. 06.09.1986 Yılında Kızıltepe Belediye başkanlığı görevindeyken uğradığı silahlı saldırı sonucu  hayatını kaybetmişti.