Kemençeleriyle kısıtlamada vatandaşlara canlı yayınla moral veriyorlar

Mardin’in Kızıltepe ilçesinde yaşayan Gezer ailesi, dede meslekleri olan kemençecilik ile üç kuşaktır ailelerinin geçimini sağlıyor. Pandemiden dolayı düğünlere gidemeyen Gezer kardeşler evlerinde yaptıkları canlı yayınlarla kısıtlamada evde kalan vatandaşlara moral veriyor. Kızıltepe’de yaşayan Nesim, Beşir ve Şakir Gezer kardeşler  uzun yıllardır düğün ve özel günlerde kemençeleri ile vatandaşların mutluluklarına ortak oluyor. Pandemiden dolayı düğünlere […]

Kemençeleriyle kısıtlamada vatandaşlara canlı yayınla moral veriyorlar
Kemençeleriyle kısıtlamada vatandaşlara canlı yayınla moral veriyorlar
Selman Güneş
  • Yayınlanma11 Ocak 2021 09:57

Mardin’in Kızıltepe ilçesinde yaşayan Gezer ailesi, dede meslekleri olan kemençecilik ile üç kuşaktır ailelerinin geçimini sağlıyor. Pandemiden dolayı düğünlere gidemeyen Gezer kardeşler evlerinde yaptıkları canlı yayınlarla kısıtlamada evde kalan vatandaşlara moral veriyor.

Kızıltepe’de yaşayan Nesim, Beşir ve Şakir Gezer kardeşler  uzun yıllardır düğün ve özel günlerde kemençeleri ile vatandaşların mutluluklarına ortak oluyor.

Pandemiden dolayı düğünlere gidemeyen kardeşler sosyal medya üzerinden vatandaşa kemençelerinin sesini ulaştırıyor.

Gezer kardeşler kısıtlamadan dolayı evden çıkamayan vatandaşlara moral vermek için Facebook hesapları üzerinden yaptıkları canlı yayınlarla vatandaşa moral veriyor.

Nesim Gezer, “Çok zor bir süreçteyiz. Allah dünyaya bir hastalık verdi. Milletimiz, dostlarımız için bazen programlar yapıyoruz. Canlı yayından vatandaşlar bize istek atıyor. Millet bize canlı yayın aç diyor. Vatandaşlar da hastalıktan dolayı çok sıkılıyor. Onlara moral veriyoruz.” dedi.

Beşir Gezer de “Millet bize canlı yayın yapın diyor. Bize telefon açıyorlar. Facebook’tan canlı yayın yapıyoruz.” diye konuştu.

Şakir ise “Eski işimiz düğündü bu korona olmadan önce. Babalarımızdan bu mesleği yapıyoruz. Bu hastalıktan önceden de devam ediyorduk. Hastalıkta canlı yayın yapıyoruz.” şeklin konuştu.