Kaymakam Cıdıroğlu: Halk günü yapılabilir

Kaymakam Cıdıroğlu, “Merkez mahalle muhtarlarımızla birlikte haftada bir kez tüm mahalle sakinleriyle bir araya gelip toplanılabilir. Talep, öneri, şikayet gibi çeşitli fikir alışverişlerinde bulunarak halk günü yapılabilir.” dedi. Kızıltepe Kaymakam Belediye Başkan Vekili Fatih Cıdıroğlu başkanlığında, ilçenin genel güvenliğine ilişkin yürütülecek hizmetlere toplumun katılımını ve desteğini sağlamak, güvenliğe ilişkin sorunları yerel düzeyde tespit etmek ve […]

Kaymakam Cıdıroğlu: Halk günü yapılabilir
Kaymakam Cıdıroğlu: Halk günü yapılabilir
Selman Güneş
  • Yayınlanma3 Ekim 2022 22:01

Kaymakam Cıdıroğlu, “Merkez mahalle muhtarlarımızla birlikte haftada bir kez tüm mahalle sakinleriyle bir araya gelip toplanılabilir. Talep, öneri, şikayet gibi çeşitli fikir alışverişlerinde bulunarak halk günü yapılabilir.” dedi.

Kızıltepe Kaymakam Belediye Başkan Vekili Fatih Cıdıroğlu başkanlığında, ilçenin genel güvenliğine ilişkin yürütülecek hizmetlere toplumun katılımını ve desteğini sağlamak, güvenliğe ilişkin sorunları yerel düzeyde tespit etmek ve hizmetleri geliştirmek amacıyla Kızıltepe’de 2022 Yılı içerisinde ilki mart ayında yapılan İlçe Güvenlik Danışma Kurulu Toplantısı’nın ikincisi bugün Muhtarlar Binasında gerçekleştirildi.


Toplantı İlçe Emniyet Müdürlüğü koordinesinde yapıldı. Kaymakamlık ve Belediye Kurum Müdürleri ile TEDAŞ ve MARSU yetkililerinin de hazır bulunduğu toplantıya 18 merkez mahalle muhtarı da katıldı.


Toplantıda Güvenlik-Asayiş konuları, Ulaşım-Trafik, Temizlik, Elektrik, Su ve Kanalizasyon konularına ve özellikle metruk binaların yıkımına ilişkin konulara dikkat çekildi. Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Fatih Cıdıroğlu, ”Tüm kamu makamları halka hizmet için var, ilçe halkımıza en iyi hizmetin götürülmesi için problemlerin en kısa sürede imkanlarımız dahilinde çözüme kavuşturulması için tüm kamu kurumlarımızla koordineli bir şekilde omuz omuza çalışmalıyız. Karınca misali suyumuzu taşıyacağız ve çalışacağız. Önceliğimiz halkımızı kazanmak. Özellikle çocuklar geleceğin yöneticisi, güvencesi ve yarınlarımızdır. Çocuklarımızı kültürüne, vatanına, milletine bağlı bireyler olarak yetiştirmeliyiz.”

Mahalle muhtarlarıyla birlikte halkla ile bir araya gelip halkın şikayet, talep ve önerilerini dinlemek için toplanabileceğini vurgulayan Cıdıroğlu, “Özellikle merkez mahallelerde muhtarlarımızın kendi mahallesinde yaşayan vatandaşlarla iletişimi çok önemli. Merkez mahalle muhtarlarımızla birlikte haftada bir kez tüm mahalle sakinleriyle bir araya gelip toplanılabilir. Talep, öneri, şikayet gibi çeşitli fikir alışverişlerinde bulunarak halk günü yapılabilir. Güvenlik ve asayiş konusunda ilçe Emniyet Müdürlüğü koordinesinde en üst safhada çalışmalar yürütülmektedir. Özellikle Kızıltepe Belediyesi ve İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından can ve mal güvenliğini tehdit eden, çevre kirliliğine yol açan metruk binalar ve enkazlarının, başta uyuşturucu olmak üzere, zararlı maddelerin kullanımı gibi amaçlarla kullanıldığının tespit edilmesi üzerine yıkımları gerçekleştirilmektedir.” dedi.