Kaymakam Çelik’in yeni görev yeri Antalya oldu

Erzincan Tarcan Kaymakamı olarak görev yapan hemşerimiz Musa Kazım Çelik, Antalya Finike Kaymakamlığı görevine atandı. Resmi Gazetede Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla yayımlanan Mülki İdare Amirleri Kararnamesi ile Erzincan Tarcan Kaymakamı hemşehrimiz Musa Kazım Çelik, Antalya Finike İlçesi kaymakamlığı görevine atandı. Burdur’un Çavdır ile Kastamonu’nun Hanönü ilçelerindeki kaymakam adaylığı görevinin ardından Kaymakamlık görevine atanan Kaymakam […]

Kaymakam Çelik’in yeni görev yeri Antalya oldu
Kaymakam Çelik’in yeni görev yeri Antalya oldu
Selman Güneş
  • 13 Ağustos 2022 12:16

Erzincan Tarcan Kaymakamı olarak görev yapan hemşerimiz Musa Kazım Çelik, Antalya Finike Kaymakamlığı görevine atandı.

Resmi Gazetede Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla yayımlanan Mülki İdare Amirleri Kararnamesi ile Erzincan Tarcan Kaymakamı hemşehrimiz Musa Kazım Çelik, Antalya Finike İlçesi kaymakamlığı görevine atandı.

Burdur’un Çavdır ile Kastamonu’nun Hanönü ilçelerindeki kaymakam adaylığı görevinin ardından Kaymakamlık görevine atanan Kaymakam Musa Kazım Çelik, Mesleki kariyerine Kütahya Altıntaş Kaymakamlığı ile Çankırı ili Atkaracalar Kaymakamlığı görevinin ardından son olarak Erzincan’ın Tarcan ilçe Kaymakamlığı görevinde bulunmuştu.

Dört yıl önce yaşamını Mardinli Cumhuriyet Savcısı Sabah Ademhan ile birleştiren Kaymakam Çelik, son kararnamede açıklanan yeni görev yeri olan Antalya Finike ilçe kaymakamlığı göreviyle mesleki yaşamını sürdürmüş olacak.

Musa Kazım Çelik kimdir?

Musa Kazım Çelik, 1988 yılında Mardin’in Kızıltepe İlçesinde doğdu. İlk ve Orta öğrenimini Mardin’de, Lise Eğitimini İzmir Karşıyaka Lisesi’nde, Lisans Öğrenimini ise Uludağ Üniversitesi Kamu Yönetimi Bölümü’nde tamamladı.
2014 yılında İçişleri Bakanlığı’nda İçişleri Uzman Yardımcısı olarak 1 yıl görev yaptı. Aynı yıl girmiş olduğu Kaymakamlık sınavını kazanarak 09.03.2015 tarihinde Kastamonu Valiliği’nde Kaymakam adayı olarak göreve başladı. Kastamonu İl stajını tamamladıktan sonra sırasıyla; Manisa Gölmarmara ve Erzurum Pasinler İlçelerinde Kaymakam Refikliği, Ankara’da İçişleri Bakanlığı Teftiş Kurulu Başkanlığı’nda Mülkiye Müfettişi Refikliği stajlarını tamamladı. Burdur’un Çavdır ve Kastamonu’nun Hanönü İlçelerinde vekil Kaymakam olarak görev aldı. 4 ay süreyle İngiltere’de University of Sheffield’da dil eğitimi gördü,
20172018 Kütahya ili Altıntaş Kaymakamı, 20182020 Çankırı ili Atkaracalar Kaymakamı olarak görev yaptı.
13.07.2020 tarihli ve 2020/362 sayılı Cumhurbaşkanlığı Atama Kararı ile Erzincan ili Tercan İlçe Kaymakamı olarak görevlendirildi.

Kaymakam Musa Kazım Çelik evli ve bir kız çocuğu sahibi olup, iyi derecede İngilizce bilmekte.