Kavşak düzenleme çalışmaları başladı

Mardin Valiliği, Mardin Büyükşehir Belediyesi ve Karayolları Müdürlüğü işbirliğinde, merkez Artuklu ilçesinde yaşanan trafik sorununu ortadan kaldırmak için kavşaklarda düzenleme çalışmaları başlatıldı. Mardin Valiliği, Mardin Büyükşehir Belediyesi ve Karayolları Müdürlüğü, merkez Artuklu ilçesinde kavşaklarda yaşanan trafik sorununu ortadan kaldırmak için başlatmış olduğu projelendirme çalışmalarını tamamladı. Mardin-Kızıltepe yolu üzerinde Ravza Caddesi Kavşağı, Mardin Eğitim ve Araştırma […]

Kavşak düzenleme çalışmaları başladı
Kavşak düzenleme çalışmaları başladı
Selman Güneş
  • 13 Ocak 2022 10:30

Mardin Valiliği, Mardin Büyükşehir Belediyesi ve Karayolları Müdürlüğü işbirliğinde, merkez Artuklu ilçesinde yaşanan trafik sorununu ortadan kaldırmak için kavşaklarda düzenleme çalışmaları başlatıldı.

Mardin Valiliği, Mardin Büyükşehir Belediyesi ve Karayolları Müdürlüğü, merkez Artuklu ilçesinde kavşaklarda yaşanan trafik sorununu ortadan kaldırmak için başlatmış olduğu projelendirme çalışmalarını tamamladı. Mardin-Kızıltepe yolu üzerinde Ravza Caddesi Kavşağı, Mardin Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Artuklu Belediyesi Kavşağı ile Mardin Valiliği Kavşağı’nda yapılacak düzenlemelerin çalışmaları başlatıldı.
Ravza Kavşağının düzenlenmesi için iş makinelerinin yol genişletme çalışmaları aralıksız sürüyor.

Fen İşleri Daire Başkanı Cebrail Aslan, yaptığı açıklamada, Ravza Caddesinin kavşağında yapılacak düzenleme ile trafiğin en sıkıntılı olduğu noktalardan birini çözmüş olacaklarını belirtti.

Aslan, şöyle devam etti: “Akabinde Hastane Kavşağında çalışmalar başlatılacak. Kavşak mevcut yerinde yaklaşık 200 metre geriye çekilerek hastanenin tam karşısına almayı planladık. Artuklu Belediyesinin önündeki kavşağın projesi aşaması devam ediyor. Valilik önünde bulunan geçiş kapatılacak. Yaklaşık 3 ay içerisinde kavşaklardaki çalışmaları tamamlayıp Artuklu’nun trafiğini rahatlatacağız. Sinilizasyon ve kavşakların olmadığı yerlerde çok ciddi trafik problemi yaşanıyor. Birer tane yarıçapı 9 metre olan kavşaklar yapılacak. Yol genişletme, dört kollu sinilizasyon, trafik çizgileri, yaya geçitleri yapılacak. Bu şekilde vatandaşı rahatlatacağız.”