Kadooğlu Deprem Yaralarını Sarmak İçin Çabalıyor

10 ilde etkisini gösteren 7,7 ve 7,6’lık depremde Gaziantep’te büyük yaralar alırken afetten zarar gören vatandaşların imdadına Gaziantepli firmalar hızır gibi yetişti.

Kadooğlu Deprem Yaralarını Sarmak İçin Çabalıyor
Kadooğlu Deprem Yaralarını Sarmak İçin Çabalıyor
Selman Güneş
  • 15 Şubat 2023 16:15

10 ilde etkisini gösteren 7,7 ve 7,6’lık depremde Gaziantep’te büyük yaralar alırken afetten zarar gören vatandaşların imdadına Gaziantepli firmalar hızır gibi yetişti.

Kadooğlu Holding’de ilk andan itibaren vatandaşların gıda, giyim, barınma gibi birçok farklı alandaki sıkıntıları için yoğun bir çalışma ile oluşturduğu ilk yardım ekiplerini sahaya sürdü. Diğer taraftan kurulan çadır kentte de 300 civarında vatandaşa barınma, gıda, ısınma, internet ve elektrik tedariği imkânı oluşturuldu.

Merkez üssü Kahramanmaraş’ın Pazarcık ve Elbistan ilçeleri olan Hatay’ın da aralarında bulunduğu 10 ilde etkisini gösteren 7,7 ve 7,6’lık depremde Gaziantep’te büyük yaralar alırken olay anından itibaren depremzedelere yardım etmek üzere harekete geçen Kadooğlu Holding barınma, yeme içme başta olmak üzere birçok konuda sahada ağırlığını sürdürüyor. Konuyla ilgili bir değerlendirme yapan Kadooğlu Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Celal Kadooğlu “Öncelikle ülkemize ve milletimize geçmiş olsun. Allah böyle bir acıyı bir daha yaşatmasın. Milletçe çok zorlu günler geçiriyoruz. Önümüzde de daha uzun bir süreç var. Bizler olay anından itibaren öncelikle sokaklarda kalan veya çeşitli yerlere sığınan vatandaşlarımıza sıcak çorba başta olmak üzere yemek hazırlamaya ve hızla bu bölgelere sevk etmeye başladık. Daha sonra değişik noktalarda vatandaşlarımıza hizmet veren çeşitli merkezlere yemek göndererek farklı noktalardan dağıtımını da sağladık. Diğer tarafta barınma ihtiyacı olan vatandaşlarımız için çadırlar kurarak onların buraya naklini ve uzun soluklu konaklama imkanlarını sağlarken sağlık ekibiyle bu vatandaşlarımızın sağlık kontrollerini gerçekleştirdik.  Çadırlarda zorlu hava şartlarından etkilenmemek adına halı, soba, yatak ve diğer ihtiyaçların organizasyonunu öncesinde karşıladık. Burada barınacak vatandaşlarımızın her türlü günlük ihtiyaçlarını karşılayacak imkanları oluştururken çocuklar içinde oyun alanı hazırladık. Özellikle bebekler ve çocuklar başta olmak üzere vatandaşlarımıza giyecek mont, polar ve soğuktan koruyucu birçok kışlık kıyafet temin ederek dağıtımını gerçekleştirdik. Kadooğlu Holding bünyesinde faaliyet gösteren Kadoil’e ait istasyonlarımızın alt yapısını güçlendirirken yakıt sıkıntısı yaşanmasın diye bu istasyonlarımızın stok güncelleme bilgisi için bir yazılım gerçekleştirdik. İstasyonlarımızım sosyal tesislerini vatandaşlarımızın kullanımına açtık. Bu süreç bitene kadar bu çalışmalarımızı sürdüreceğiz” dedi.