İzmir depremi soruşturması: 7 tutuklama

İzmir’in Seferihisar ilçesinde meydana gelen 6,6 büyüklüğündeki depremle ile ilgili gözaltına alınan 9 kişiden 7’si tutuklandı.İzmir’in Seferihisar ilçesinde meydana gelen 6,6 büyüklüğündeki depremde, 114 kişi hayatını kaybetmiş,  bin 35 kişi de yaralanmıştı. Depremde yıkılan binalardaki ölüm ve yaralamalara ilişkin açılan soruşturma kapsamında gözaltına alınan 9 şüpheli emniyetteki işlemlerinin ardından “taksirle ölüme sebebiyet verme” suçlamasıyla tutuklanma […]

İzmir depremi soruşturması: 7 tutuklama
İzmir depremi soruşturması: 7 tutuklama
Selman Güneş
  • Yayınlanma6 Kasım 2020 00:12

İzmir’in Seferihisar ilçesinde meydana gelen 6,6 büyüklüğündeki depremle ile ilgili gözaltına alınan 9 kişiden 7’si tutuklandı.
İzmir’in Seferihisar ilçesinde meydana gelen 6,6 büyüklüğündeki depremde, 114 kişi hayatını kaybetmiş,  bin 35 kişi de yaralanmıştı.

Depremde yıkılan binalardaki ölüm ve yaralamalara ilişkin açılan soruşturma kapsamında gözaltına alınan 9 şüpheli emniyetteki işlemlerinin ardından “taksirle ölüme sebebiyet verme” suçlamasıyla tutuklanma talebiyle Sulh Ceza Hâkimliğine sevk edildi.

Aralarında müteahhitlerin de bulunduğu 9 şüpheliden 7’si tutuklandı, 2 kişi de adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. (İLKHA)