İtfaiye ekipleri, yaklaşık 2 bin dönüm ekili alanda çıkan 45 yangına müdahale etti

Mardin Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı, son bir ay içerisinde kent genelinde yaklaşık 2 bin dönüm alanda çıkan 45 yangına müdahale ederek söndürdü. Mardin Büyükşehir Belediye İtfaiye Daire Başkanlığına bağlı ekipler, hava sıcaklıklarının artması nedeniyle çıkabilecek orman, anız, ot ve ekin yangınlarına müdahale etmek amacıyla 7/24 teyakkuzda. Gelen her ihbarı değerlendiren itfaiye ekipleri başta yangın […]

İtfaiye ekipleri, yaklaşık 2 bin dönüm ekili alanda çıkan 45 yangına müdahale etti
İtfaiye ekipleri, yaklaşık 2 bin dönüm ekili alanda çıkan 45 yangına müdahale etti
Selman Güneş
  • Yayınlanma2 Haziran 2021 11:59

Mardin Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı, son bir ay içerisinde kent genelinde yaklaşık 2 bin dönüm alanda çıkan 45 yangına müdahale ederek söndürdü.

Mardin Büyükşehir Belediye İtfaiye Daire Başkanlığına bağlı ekipler, hava sıcaklıklarının artması nedeniyle çıkabilecek orman, anız, ot ve ekin yangınlarına müdahale etmek amacıyla 7/24 teyakkuzda.

Gelen her ihbarı değerlendiren itfaiye ekipleri başta yangın olmak üzere evde mahsur, hayvanların mahsur kalması, kaza gibi birçok olayı anında müdahale ederek insan ve diğer canlılara hayati dokunuşlar yapmaktadır. Bu bağlamda İtfaiye Daire Başkanlığına bağlı ekipler, mayıs ayı içerisinde yoğun bir iş temposuyla, 18 bina, iş yeri, 17 araç, barınak, 11 odun kömür, 166 ot-anız, 79 çöp, , 13 trafo, 5 lastik, 15 orman, 16 bağ bahçe ve 2 tüp yangını olmak üzere toplamda 345 yangına müdahale etti.

Ayrıca havaların ısınması ile birlikte son zamanlarda ekili alanlarda çıkan yangın sayısı artmakta. Son bir ay içerisinde yaklaşık 2 bin dönüm ekili alanda çıkan 45 yangına müdahale edilerek söndürüldü.