Görevden alınan eski Kızıltepe Belediye Başkanı Nilüfer Elik Yılmaz tahliye edildi

İçişleri Bakanlığı tarafından yerlerine kayyum atandıktan sonra görevden uzaklaştırılan ve ardından tutuklanan Mardin’in Kızıltepe eski  Belediyesi  Başkanı Nilüfer Elik Yılmaz ile Savur eski Belediye Başkanı Gülistan Öncü tahliye edildi. Yaklaşık 1 buçuk yıldır tutuklu olan Nilüfer Elik Yılmaz ile Gülistan Öncü’nün yargılandığı davanın 4’üncü duruşması görüldü. Mardin 2’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya, Elik  Öncü […]

Görevden alınan eski Kızıltepe Belediye Başkanı Nilüfer Elik Yılmaz tahliye edildi
Görevden alınan eski Kızıltepe Belediye Başkanı Nilüfer Elik Yılmaz tahliye edildi
Selman Güneş
  • Yayınlanma1 Nisan 2021 18:01

İçişleri Bakanlığı tarafından yerlerine kayyum atandıktan sonra görevden uzaklaştırılan ve ardından tutuklanan Mardin’in Kızıltepe eski  Belediyesi  Başkanı Nilüfer Elik Yılmaz ile Savur eski Belediye Başkanı Gülistan Öncü tahliye edildi.

Yaklaşık 1 buçuk yıldır tutuklu olan Nilüfer Elik Yılmaz ile Gülistan Öncü’nün yargılandığı davanın 4’üncü duruşması görüldü. Mardin 2’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya, Elik  Öncü ve tutuklu bulundukları Tarsus T Tipi Kadın Kapalı Cezaevi’nden Ses ve Görüntülü Bilişim Sistemi (SEGBİS) aracılığı ile katıldı.

Kimlik tespitinin ardından geçilen duruşmada savcılık Elik ve Öncü’nün tutukluluk hallerinin devamına karar verilmesini istedi. Mahkeme heyeti , önceki duruşma mütalaanın okunduğunu belirterek, tutukluluk durumuna ilişkin savunma yapmalarını istedi. Tutulu eski başkanlar tahliyelerini istedi.

Kısa bir aranın ardından mahkeme heyeti Öncü ve Elik’in adli kontrol şartı ile tahliyesine karar verdi.

Mahkeme bir sonraki duruşmayı 22 Haziran tarihine erteledi.