Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Mardin’e gelişinin 106. yılı kutlandı

ardin Hükümet Konağı’nda düzenlenen törene, Vali Mahmut Demirtaş, Tugay Komutanı Tuğgeneral Burhan Aktaş, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Coşkun Sel, Mardin Cumhuriyet Başsavcısı Dr. Aydın Turhan, Vali Yardımcıları, İl Emniyet Müdürü Mahmut Karabulut, kamu kurum müdürleri, gaziler, siyasi parti ve STK temsilcileri, öğrenciler ile vatandaşlar katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan programda; Vali […]

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Mardin’e gelişinin 106. yılı kutlandı
Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Mardin’e gelişinin 106. yılı kutlandı
Selman Güneş
  • 13 Mart 2022 17:10

ardin Hükümet Konağı’nda düzenlenen törene, Vali Mahmut Demirtaş, Tugay Komutanı Tuğgeneral Burhan Aktaş, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Coşkun Sel, Mardin Cumhuriyet Başsavcısı Dr. Aydın Turhan, Vali Yardımcıları, İl Emniyet Müdürü Mahmut Karabulut, kamu kurum müdürleri, gaziler, siyasi parti ve STK temsilcileri, öğrenciler ile vatandaşlar katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan programda; Vali ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mahmut Demirtaş ile Tugay Komutanı Tuğgeneral Burhan Aktaş Atatürk Anıtı’na çelenk sundu.

Günün anlam ve önemini belirten konuşmasını yapan Mardin Anadolu Lisesi Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Mustafa Yıldız,  Mardinlilerin bir gece önce aralarında “Albay” olarak gördükleri Gazi Mustafa Kemal’i ertesi gün ‘’General’’ apoletleriyle Mustafa Kemal Paşa olarak selamladıklarını belirtti.