Gazeteciler günlerini sağlıkçılara adayarak kutladı

Mardinli gazeteciler, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nde farklı bir etkinliğe imza atarak pandemi sürecinde olağanüstü gayretlerinden dolayı sağlık çalışanlarını ödüllendirdi. Mardin Gazeteci ve Yazarlar Cemiyeti, 10 Ocak Gazeteciler Günü’nde farklı bir etkinliğe imza attı. Pandemi sürecinde olağanüstü gayretleri ile çalışan sağlık çalışanlarını unutmayan gazeteciler, sağlık çalışanlarına yönelik bir program düzenledi. Sağlık İl Müdürlüğü Konferans Salonunda […]

Gazeteciler günlerini sağlıkçılara adayarak kutladı
Gazeteciler günlerini sağlıkçılara adayarak kutladı
Selman Güneş
  • Yayınlanma10 Ocak 2021 01:18
  • Güncelleme10 Ocak 2021 01:20

Mardinli gazeteciler, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nde farklı bir etkinliğe imza atarak pandemi sürecinde olağanüstü gayretlerinden dolayı sağlık çalışanlarını ödüllendirdi.

Mardin Gazeteci ve Yazarlar Cemiyeti, 10 Ocak Gazeteciler Günü’nde farklı bir etkinliğe imza attı. Pandemi sürecinde olağanüstü gayretleri ile çalışan sağlık çalışanlarını unutmayan gazeteciler, sağlık çalışanlarına yönelik bir program düzenledi.

Sağlık İl Müdürlüğü Konferans Salonunda maske mesafe ve hijyen kurallarına riayet edilerek düzenlenen programa Sağlık İl Müdürü Uzm. Dr. Saffet Yavuz, Mardin Gazeteci ve Yazarlar Cemiyeti Başkanı Kadir Üründü, sağlık yöneticileri, çalışanları ve cemiyet yöneticileri katıldı.

“Bütün sağlıkçılarımızı tebrik ediyoruz”

Mardin Gazeteci ve Yazarlar Cemiyeti Başkanı Abdülkadir Üründü, yaptığı konuşmasında şunları söyledi:

“10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü münasebeti ile her yıl yaptığımız kutlamaları gazeteciler olarak sosyal sorumluluk gereği bir farkındalık oluşturmak için takdire şayan emekçilerin sağlıkçılar olduğunu, pandemi sürecinde insanüstü gayret gösterdiklerini ve bu gayretlerine vakıf olan, onlarla aynı mesaiyi paylaşan, gayret ve çabalarını bizzat yaşayıp ve şahitlik eden gazeteciler olarak bir plaket ile ödüllendirip günün anısına onlarla bir araya geldik. Biz kutlanmak yerine onları kutlamış olduk. Güzel bir program oldu, bu vesile ile bütün sağlıkçılarımızı bir kez daha tebrik ediyoruz. Bundan sonraki yaşamlarında sağlık ve mutluluk diliyoruz.”

“Bu ödül bizim çalışmamızı, şevkimizi daha da arttıracaktır”

Sağlık İl Müdürü Uzm. Dr. Saffet Yavuz da kendilerini bu özel günlerinde unutmadıkları için gazetecilere teşekkür etti.

İl Müdürü Yavuz, “Öncelikle Çalışan Gazeteciler Günü’nde tüm basın çalışanlarının, gazetecilerin gününü kutluyorum. Tarafsız, ilkeli, dürüst haber yapmak için uğraşan gazetecilerimizin bu günün de biz sağlık çalışanlarını ayrıca memnun etti. Tüm Mardin’de çalışan sağlık çalışanları adına bu duyarlılıkları için teşekkür ediyoruz. Bizi hatırlamak, motivasyonumuzu üst düzey arttırıyor. Bütün dünyaya örnek olan Sağlık Bakanlığımızın çalışmalarını biz de ilimizde, elimizden geldiğince yapmaya çalışıyoruz, bugüne kadar da çok şükür hastanelerimizde, sağlık hizmetlerini aksatacak bir problem ile karşılaşmadık. Tabi ki bu ödül bizim çalışmamızı, şevkimizi daha da arttıracaktır.” şeklinde konuştu.