Fabrikada süt banyosuna 15 yıla kadar hapis istendi

Konya’daki bir süt fabrikasında, bir çalışanın kazanda ‘banyo yaptığı’ anlara ilişkin skandal görüntüler sonrası tutuksuz yargılanan 2 sanık hakkında iddianame hazırlandı. Sanıklar hakkında “zehirli madde katma” suçundan 2’şer yıldan 15’er yıla kadar hapis cezası talep edildi. Konya’da üretim yaptığı iddia edilen bir süt fabrikasında skandal görüntüler ortaya çıkmasının ardından Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından söz […]

Fabrikada süt banyosuna 15 yıla kadar hapis istendi
Fabrikada süt banyosuna 15 yıla kadar hapis istendi
Selman Güneş
  • Yayınlanma22 Ocak 2021 17:11
  • Güncelleme22 Ocak 2021 17:12

Konya’daki bir süt fabrikasında, bir çalışanın kazanda ‘banyo yaptığı’ anlara ilişkin skandal görüntüler sonrası tutuksuz yargılanan 2 sanık hakkında iddianame hazırlandı. Sanıklar hakkında “zehirli madde katma” suçundan 2’şer yıldan 15’er yıla kadar hapis cezası talep edildi.

Konya’da üretim yaptığı iddia edilen bir süt fabrikasında skandal görüntüler ortaya çıkmasının ardından Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından söz konusu işletme hakkında soruşturma başlatıldı.

Süt toplama merkezinde süt banyosu yaparken çekilen görüntülerin ortaya çıkmasının ardından Konya 5. Ağır Ceza Mahkemesince kabul edilen iddianamede, tutuksuz yargılanacak iki sanık hakkında 2’şer yıldan 15’er yıla kadar hapis cezası istendi.