DEM Parti Yeşilli’de seçim bürosu açtı

DEM Parti Mardin İl Örgütü, Yeşilli ilçesinde seçim bürosunun açılışını gerçekleştirdi.

DEM Parti Yeşilli’de seçim bürosu açtı
DEM Parti Yeşilli’de seçim bürosu açtı
Haber Merkezi
  • Yayınlanma29 Şubat 2024 16:23

DEM Parti, Mardin’in Yeşilli ilçesinde 31 Mart yerel seçim çalışmaları kapsamında seçim bürosunun açılışını gerçekleştirdi. Açılışa DEM Parti Mardin Milletvekili Beritan Güneş, Mardin Büyükşehir Belediyesi Eş Başkan Adayları Ahmet Türk ve Devrim Demir, Yeşilli Belediye Eş Başkan adayları Sami İldem ve Songül Tunç ile parti yöneticileri ve çok sayıda yurttaş katıldı. Açılış öncesi birer konuşma yapan ilçe eş başkan adayları, Yeşilli ilçesinin yıllardır hizmet almadığını ve partileri olarak buna talip olduklarını dile getirdi.

Daha sonra konuşan Mardin Büyükşehir Belediyesi Eş Başkan Adayı Ahmet Türk ise, adaletin sağlanması, hukukun gerçekleşmesi, halkların özgür ve demokratik bir geleceğe kavuşması için mücadele verdiklerini belirterek, “Bizim mücadelemiz halkların mücadelesidir. Bizim mücadelemiz özgürlüklerin mücadelesidir. Biz bu topraklarda binlerce yıl beraber yaşadığımız Arap halkıyla Süryani halkıyla birlikte güzel bir geleceği kurmak için mücadele ediyoruz. Bizim çabamız bir insanlık çabasıdır” dedi.

“Adaylarımız ile Yeşilli halkı arasında bir diyalogun gelişeceğine inanıyorum” diyen Türk, şöyle devam etti: “Zaman içerisinde bizim halklarımıza ne kadar değer verdiğimiz görülecektir. İnanıyorum ki Yeşilli halkıyla birlikte bir gelecek oluşturacağız. Biz sadece Kürtlerin geleceğini değil, Arap halkının Süryani halkının da geleceğini düşünüyoruz.”

Konuşmaların ardından seçim bürosunun açılışı gerçekleştirdi. Açılış kurdelesini eş başkan adayları tarafından kesildi.

DEM Parti, Mardin’in 10 ilçesinin tamamında seçim bürolarının açılışlarını gerçekleştirmiş oldu.