Büyükşehir’den rehabilitasyon merkezi açıklaması

Bazı sosyal medya hesaplarında ve internet sitelerinde “Mardin Büyükşehir Belediyesi Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezi” ile alakalı asılsız paylaşımlarla ilgili aşağıdaki açıklamanın yapılmasına ihtiyaç duyulmuştur. Konuya ilişkin Mardin Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Daire Başkanlığımız ekiplerince yapılan kapsamlı incelemeler ve araştırmalar sonucunda söz konusu paylaşımlarda yer alan görsel ile görüntülerin Mardin Büyükşehir Belediyesi Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezimize […]

Büyükşehir’den rehabilitasyon merkezi açıklaması
Büyükşehir’den rehabilitasyon merkezi açıklaması
Selman Güneş
  • Yayınlanma15 Temmuz 2021 16:30

Bazı sosyal medya hesaplarında ve internet sitelerinde “Mardin Büyükşehir Belediyesi Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezi” ile alakalı asılsız paylaşımlarla ilgili aşağıdaki açıklamanın yapılmasına ihtiyaç duyulmuştur.

Konuya ilişkin Mardin Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Daire Başkanlığımız ekiplerince yapılan kapsamlı incelemeler ve araştırmalar sonucunda söz konusu paylaşımlarda yer alan görsel ile görüntülerin Mardin Büyükşehir Belediyesi Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezimize ait olmadığı tespit edilmiştir.

Sokak hayvanları konusunda ülkemizde örnek olan Rehabilitasyon Merkezimiz bünyesinde kurulan  “Kısırlaştırma ve Tedavi Amaçlı Bakım Merkezimizde” 7 gün 24 saat 10 veteriner hekim ve 32 personelimiz tüm ilçelerimize hizmet vermektedir.

Ayrıca merkezimiz bünyesinde 10’u karantina padoku olmak üzere 93 Padok, 1 Kedi Evi, 1 Ahır ve 2 Yoğun Bakım ünitesinde bütün canlarımızın bakım ve tedavilerine devam edilmektedir.

Mardin Büyükşehir Belediyesi Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezimizde görev yapan bütün personellerimiz hayvan dostu olmakla beraber can dostlarımızın bakım ile tedavileri için her türlü fedakarlığı ve hassasiyeti gösterdikleri hususu kamuoyuna saygıyla duyurulur.