Başkan Demirkaya: Engelli insanlara saygı, insanlığa saygıdır

Mardin Sigorta Acenteleri Derneği (MARSİAD) Başkanı Mehmet Ziya Demirkaya, engellilere saygı gösterildiği takdirde engellilerin yaşama sevincine vesile olacağımızı söyledi. MARSİAD Başkanı Mehmet Ziya Demirkaya, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü vesilesiyle bir mesaj yayınladı. Engellilere verilen saygının engellilere yaşama sevinci kattığını belirten Demirkaya, “Yaşama sevinci ile hayata tutunan bütün engelli kardeşlerimizin sadece bir gün değil her […]

Başkan Demirkaya: Engelli insanlara saygı, insanlığa saygıdır
Başkan Demirkaya: Engelli insanlara saygı, insanlığa saygıdır
Selman Güneş
  • Yayınlanma2 Aralık 2020 14:56
  • Güncelleme2 Aralık 2020 16:27

Mardin Sigorta Acenteleri Derneği (MARSİAD) Başkanı Mehmet Ziya Demirkaya, engellilere saygı gösterildiği takdirde engellilerin yaşama sevincine vesile olacağımızı söyledi.

MARSİAD Başkanı Mehmet Ziya Demirkaya, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü vesilesiyle bir mesaj yayınladı. Engellilere verilen saygının engellilere yaşama sevinci kattığını belirten Demirkaya, “Yaşama sevinci ile hayata tutunan bütün engelli kardeşlerimizin sadece bir gün değil her gün yanında olmalıyız. Engellilere yeterince saygı gösterirsek onlara yaşama sevinci vermiş oluruz. Engelli insanlara saygı, insanlığa saygıdır.

Sadece Dünya Engelliler Günü değil, her günlerin onlara karşı duyarlı olalım. Bizim yarın ne olacağımız belli değildir. Hepimiz birer engelli adayıyız. Tohum nasıl toprağa emanetse engelliler de topluma emanettir. Engelli vatandaşlarımızın toplumla bütünleşme sürecinde karşılarına çıkan bazı sorunları toplum olarak bilinçli ve duyarlı bir şekilde davranırsak engellilerin önündeki engelleri kaldırmış oluruz. 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nü kutlar, tüm engelli vatandaşlarımızın aileleriyle, yakınlarıyla ve sevdikleriyle sağlıklı bir ömür geçirmelerini diliyorum.” dedi.