Başıboş dolaşan köpekler vatandaşı tedirgin ediyor

Mardin’in Kızıltepe ilçesinde sürü halinde dolaşan başıboş sokak köpekleri, insanları tedirgin ediyor. Türkiye genelinde sorun olamaya devam eden başıboş sokak köpekleri, Mardin’in Kızıltepe ilçesinde başta şehir merkezi olmak üzere sürü halinde dolaşmaları insanları tedirgin ediyor. Geçtiğimiz günlerde Bitlis’te Sokak köpeklerinin saldırısına uğrayan iki çocuktan biri hayatını kaybetmişti. Türkiye’de bu yılın ilk 10 ayında 30’a yakın […]

Başıboş dolaşan köpekler vatandaşı tedirgin ediyor
Başıboş dolaşan köpekler vatandaşı tedirgin ediyor
Selman Güneş
  • Yayınlanma25 Kasım 2022 22:04

Mardin’in Kızıltepe ilçesinde sürü halinde dolaşan başıboş sokak köpekleri, insanları tedirgin ediyor.

Türkiye genelinde sorun olamaya devam eden başıboş sokak köpekleri, Mardin’in Kızıltepe ilçesinde başta şehir merkezi olmak üzere sürü halinde dolaşmaları insanları tedirgin ediyor.

Geçtiğimiz günlerde Bitlis’te Sokak köpeklerinin saldırısına uğrayan iki çocuktan biri hayatını kaybetmişti.

Türkiye’de bu yılın ilk 10 ayında 30’a yakın insan, başıboş köpek saldırıları yüzünden hayatını kaybederken; dünya genelinde her yıl yaklaşık 35 bin insan köpeklerin saldırısı sonucu hayatını kaybediyor, binlerce insan yaralanıyor ve ağır travmalar geçiyor.

Kızıltepe ilçesinde başta Cumhuriyet meydanı olmak üzere İlçe merkezinde özellikle sabah saatlerinde işe gitmek zorunda kalan vatandaşlarla ile okulan giden öğrenciler bu durumdan tedirgin durumda.

Başıboş köpeklerin yanından geçemediklerini ifade eden vatandaşlar, “Sürü halinde dolaşan köpeklerden yetişkinler dahi korkarak işe gidiyor. Bu soruna el atmak için illa çocuklarımızın ve yetişkinlerin başına bir şeyin mi gelmesi gerekiyor.” diye konuştular.