Bakan Pakdemirli’den Mardinli Şeyhmus Amca paylaşımı

Mardin’de yaşayan 70 yaşındaki Şeyhmus Erginoğlu, çöplük denilen araziyi Orman Genel Müdürlüğünün de desteğiyle fidan dikerek ormana çevirdi. Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, sosyal medya hesabında Erginoğlu’na ‘Allah senden razı olsun’ mesajı paylaştı. Şeyhmus Erginoğlu, Mardin’de çöplük denilen yeri binlerce fidan dikerek ormana çevirdi. Gece saat birlere kadar fidanlarına gözü gibi bakan fedakar Erginoğlu, […]

Bakan Pakdemirli’den Mardinli Şeyhmus Amca paylaşımı
Bakan Pakdemirli’den Mardinli Şeyhmus Amca paylaşımı
Selman Güneş
  • Yayınlanma6 Aralık 2020 21:28
  • Güncelleme6 Aralık 2020 21:30

Mardin’de yaşayan 70 yaşındaki Şeyhmus Erginoğlu, çöplük denilen araziyi Orman Genel Müdürlüğünün de desteğiyle fidan dikerek ormana çevirdi. Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, sosyal medya hesabında Erginoğlu’na ‘Allah senden razı olsun’ mesajı paylaştı.

Şeyhmus Erginoğlu, Mardin’de çöplük denilen yeri binlerce fidan dikerek ormana çevirdi. Gece saat birlere kadar fidanlarına gözü gibi bakan fedakar Erginoğlu, Orman Genel Müdürlüğünün de desteğini alarak çöplük alanda binlerce çam, çınar, badem, incir ve akasya ağacı yetiştirdi.

“Şeyhmus amca… Allah senden razı olsun”

Hayatını doğaya adayan Şeyhmus Erginoğlu’nun bu girişimini Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, sosyal medya hesabında paylaştı. Pakdemirli, “10 bin tane ağaç dikip çöplük denilen yeri ormana çeviren Şeyhmus amca… Allah senden razı olsun.” dedi.