AK Parti’nin Artuklu Adayı belli oldu

AK Parti’nin Mardin ilçe belediye başkan adayları belli oldu. Parti genel merkezi tarafından yarın yapılacak tanıtım toplantısı öncesi mevcut belediye başkanı Mehmet Tatlıdede’ye tebliğ edildi.

AK Parti’nin Artuklu Adayı belli oldu
AK Parti’nin Artuklu Adayı belli oldu
Haber Merkezi
  • Yayınlanma6 Şubat 2024 16:44
  • Güncelleme6 Şubat 2024 16:45

AK Parti’nin Mardin ilçe belediye başkan adayları belli oldu. Adaylar yarın tanıtım toplantısında açıklanacak. Öte yandan Mardin Life’nin haberine göre parti genel merkezi tarafından yarın yapılacak tanıtım toplantısı öncesi mevcut belediye başkanı Mehmet Tatlıdede’ye tebliğ edildi.

Mehmet Tatlıdede Kimdir?

1964 Mardin ili Artuklu ilçesinde doğan Başkan Mehmet Tatlıdede, Eğitim hayatını Mardin’de tamamlamıştır. Siyasi hayatına 2004/2009 yıllarında Mardin İl Belediye Meclis Üyesi olarak başlamıştır.
2019 yılında AK Parti Artuklu Belediye Meclis Üyesi olarak seçilen Tatlıdede, 2022 yılında Belediye Başkanı olarak seçilmiştir. Halen Belediye Başkanlığı görevini yürütmektedir.

Mardin’de birçok sivil toplum örgütünde gönüllü olarak çalışan Tatlıdede, tarihi şehrin tanıtımı için bir çok farklı alanda projeler hazırladı. Mardin kültürünün tanıtımında aktif çalışmalar yapan Tatlıdede, ulusal ve uluslararası birçok fuarda çalışmaya imza attı.

Hizmet ve İnşaat sektöründe faaliyet gösteren köklü kuruluş şirketlerinin Yönetim Kurulu Başkanlığını yaparak uzun yıllar Mardin iline hizmet etmiştir.
Başkan Tatlıdede, Bölge halkı tarafından kullanılan Kürtçe ve Arapça dillerini ileri düzeyde bilmektedir.
Başkan Tatlıdede, evli ve 3 çocuk babasıdır.