AK Parti Mardin İl Başkanı Alma’dan Ramazan Bayramı mesajı

AK Parti Mardin İl Başkanı Vahap Alma Ramazan Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

AK Parti Mardin İl Başkanı Alma’dan Ramazan Bayramı mesajı
AK Parti Mardin İl Başkanı Alma’dan Ramazan Bayramı mesajı
Selman Güneş
  • Yayınlanma19 Nisan 2023 12:10
  • Güncelleme19 Nisan 2023 12:11

AK Parti Mardin İl Başkanı Vahap Alma Ramazan Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

İl Başkanı Vahap Alma mesajında, “Başı rahmet, ortası mağfiret, sonu cehennemden kurtuluş olan mübarek Ramazan Ayını geride bırakmanın hüznünü, burukluğunu yaşarken, sevgi tomurcuklarının, yeşerdiği, kardeşlik ve yardımlaşma duygularının doruğa ulaştığı bir bayrama da ulaşmanın mutluluğunu hissediyoruz. İbadet, iyilik ve yardımlaşmanın hazzını iliklerimize kadar hissettiğimiz Ramazan ayını tüm manevi iklimiyle geride bıraktık. Aynı niyet ve gayeyle ümmet olma şuurunda bir araya getiren, kardeşliği daima hissettiren, yetim ve yoksulu bağrına basan Ramazan Bayramı’nı bu manevi duygular doğrultusunda geçirme gayretinde olacağız.”

İl Kadın ve İl Gençlik Kollarımızla Ramazan ayını dolu dolu geçirdiklerini dile getiren İl Başkanı Alma, “Ana kademe başta olmak üzere tüm ilçe teşkilatlarımızla birlikte her mahallemizi kapsayacak şekilde gerçekleştirdiğimiz çalışmalarla Ramazan Ayını verimli geçirmeye çalıştık. Kadın kollarımız hane ziyaretleriyle gönüllere dokunmaya çalıştı. Gençlik kollarımız ‘iftara beş kala’ ve gençlik buluşmaları programlarıyla vatandaşlarımızdan tam not aldı. Bizler her Ramazan Ayında olduğu gibi bu Ramazan Ayında da vatandaşlarımızın yanında olduk. Onlarla çeşitli platformlarda hasbihal etme, dertleşme imkânı yakaladık. Müminler ancak kardeştir ilahi fermanına uygun şekilde hareket ederek duygularımızı paylaştık.”

“Özünde var olan değerlerle, herkese insani sorumluluklarını hatırlatan bir yönü olan bayram günlerinin, gönül birliği içinde maneviyatına uygun şekilde değerlendirilmesini içtenlikle diliyorum. Bu vesileyle Mübarek Ramazan Bayramının ülkemize, milletimize ve tüm İslam âlemine huzur, barış ve esenlik getirmesini diliyorum.”