Ahmet Türk: Kürt sorununu çözerse yine Erdoğan çözer, çünkü o lider

DEM Parti Mardin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ahmet Türk,  CHP’nin Kürt sorununu çözecek liderlik ve iradeye sahip olmadığını söyledi.  Türk, Kemal Kılıçdaroğlu’nun liderlik kabiliyetinin olmadığını ve sorunu çözebilecek liderin Erdoğan olduğunu ifade etti.

Ahmet Türk: Kürt sorununu çözerse yine Erdoğan çözer, çünkü o lider
Ahmet Türk: Kürt sorununu çözerse yine Erdoğan çözer, çünkü o lider
Haber Merkezi
  • Yayınlanma9 Şubat 2024 23:28
  • Güncelleme9 Şubat 2024 23:29

Ahmet Türk, KRT TV’de gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. 14-28 Mayıs seçimlerine ilişkin konuşan Ahmet Türk, “Kemal Kılıçdaroğlu’nun Kürt sorununu çözeceğine inancımız yoktu. Bugün de yok. CHP bu kadar muazzam bir sorunu çözecek kabiliyette değil. Bugün bir lider yok orada. Çözmek isterse Erdoğan çözer, çünkü o lider” ifadelerini kullandı.

Türk, sözlerini şöyle sürdürdü:  “CHP’yi destekledik ama Kürt sorununu çözecek irade ve liderlik orada yok. Sayın Özgür Özel demokratik bir insan ama parti içinde Kürtleri kucaklayacak, hak ve özgürlüklerini sahiplenecek bir yapının CHP’de olduğunu düşünmüyorum.” ifadelerini kullandı.

Ahmet Türk, Başak Demirtaş’ın İstanbul adaylığı kararından vazgeçmesine de değindi. “Başak Demirtaş’ın tutumu bence doğruydu. Partiyi sahiplenecek bir tavır gösterdi. Burada önemli olan Türkiye’nin her yerinden aday çıkarılması konusunda bir mesajdı.” açıklamasını yaptı.