Ahmet Türk, ‘İstiklal Marşı’nı engelledi’ haberlerine yalanlama

Mardin Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Türk’ün İstiklal Marşını engelli haberlerine ilişkin Türk’ten açıklama geldi. Türk, “Türkiye’de bayrak ve dinin siyasete alet edilmemesi gerektiğini, bu ülkenin ortak değerlerine her zaman saygı duyduğumuzu belirtmek isterim.” dedi. AK Parti Grubu adına Yeşilli Belediye Başkanı Hayrettin Demir’in gündeme İstiklal Marşı ve saygı duruşu eklenmesini talebine Büyükşehir Belediye Başkanı ve […]

Ahmet Türk, ‘İstiklal Marşı’nı engelledi’ haberlerine yalanlama
Ahmet Türk, ‘İstiklal Marşı’nı engelledi’ haberlerine yalanlama
seyhmusb
  • Yayınlanma18 Nisan 2024 14:41

Mardin Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Türk’ün İstiklal Marşını engelli haberlerine ilişkin Türk’ten açıklama geldi. Türk, “Türkiye’de bayrak ve dinin siyasete alet edilmemesi gerektiğini, bu ülkenin ortak değerlerine her zaman saygı duyduğumuzu belirtmek isterim.” dedi.

AK Parti Grubu adına Yeşilli Belediye Başkanı Hayrettin Demir’in gündeme İstiklal Marşı ve saygı duruşu eklenmesini talebine Büyükşehir Belediye Başkanı ve DEM Parti grubu gündemde böyle bir madde yok diyerek kabul etmedi iddialarına ilişkin Ahmet Türk’ten açıklama geldi.

Türk, “Türkiye’de bayrak ve dinin siyasete alet edilmemesi gerektiğini, bu ülkenin ortak değerlerine her zaman saygı duyduğumuzu belirtmek isterim. İddia edildiği gibi bu ülkenin değerleri meclisimizde oylamaya sunulmamıştır.

Söz konusu hadisenin mevcut gündemlerin dışında olduğunu, bundan önceki oturumlarda da şahsın bu tür gündem dışı konularla meclisin asli görevlerini aksattığını halkımızla paylaşmak isterim.

Kamuoyunun bu tür karalama politikalarına itibar etmemesini rica ediyoruz. Ülkemizin, kentimizin ve halkımızın geleceği için çalışmaya devam edeceğiz.” şeklinde konuştu.