21 yıl hapis hapis cezası bulunan kişi ile Cezaevi firarisi yakalandı

Mardin’de çeşitli suçlardan aranan ve hakkında 21 yıl 6 ay 18 gün hapis cezası bulunan şahıs ile 11 yıl 8 ay hapis cezası bulunan cezaevi firarisi polis ekiplerince yakalandı.

21 yıl hapis hapis cezası bulunan kişi ile Cezaevi firarisi yakalandı
21 yıl hapis hapis cezası bulunan kişi ile Cezaevi firarisi yakalandı
Haber Merkezi
  • Yayınlanma14 Şubat 2024 23:00
  • Güncelleme14 Şubat 2024 23:04

Mardin’de çeşitli suçlardan aranan ve hakkında 21 yıl 6 ay 18 gün hapis cezası bulunan şahıs polis ekiplerince yakalandı.

Mardin İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından, illegal yollardan yurt dışına çıktığı ve bir süre sonra Mardin’e geri döndüğü tespit edilen bir şahsın yakalanması amacıyla operasyon gerçekleştirildi. Titizlikle yürütülen çalışmalar sonucunda; silahla yağma, uyuşturucu madde kullanma, hırsızlık, hakaret, tehdit ile mala zarar verme gibi birçok suçtan aranan ve bu suçlardan hakkında 21 yıl 6 ay 18 gün kesinleşmiş hapis cezası bulunan şahıs yakalandı. Gözaltına alınan şahıs işlemlerinin ardından sevk edildiği adli makamlarca tutuklanarak cezaevine konuldu.

Mardin’de 11 yıl 8 ay hapis cezası bulunan cezaevi firarisi yakalandı.

Artuklu İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan çalışmalarda, yaklaşık 1 hafta önce Midyat Açık Ceza İnfaz Kurumundan firar ettiği ve başkasına ait banka veya kredi kartının izinsiz kullanılması suretiyle yarar sağlama suçuna istinaden 11 yıl 8 ay hapis cezası bulunduğu tespit edilen şahıs, Artuklu İlçesinde bir konutta yakalandı. Şahsın yakalandığı ikamette yapılan aramada; 1 adet ruhsatsız tabanca, 1 adet şarjör ve 45 adet fişek ele geçirildi.

Yakalanan şahıs çıkarıldığı adli mercilerce tutuklanarak cezaevine konuldu.