19 Eylül Gaziler Günü törenle kutlandı

Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından Mustafa Kemal Atatürk’e ‘Mareşallik’ ve ‘Gazilik’ unvanın verildiği 19 Eylül Gaziler Günü düzenlenen törenle kutlandı. Hükümet Konağı’ndaki Atatürk Anıtı önünde düzenlenen programa; Vali Mahmut Demirtaş, 70’nci Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Burhan Aktaş, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Coşkun Sel, Cumhuriyet Başsavcısı Dr. Aydın Turhan, askeri ve mülki erkân, siyasi parti […]

19 Eylül Gaziler Günü törenle kutlandı
19 Eylül Gaziler Günü törenle kutlandı
Selman Güneş
  • Yayınlanma19 Eylül 2021 12:57

Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından Mustafa Kemal Atatürk’e ‘Mareşallik’ ve ‘Gazilik’ unvanın verildiği 19 Eylül Gaziler Günü düzenlenen törenle kutlandı.

Hükümet Konağı’ndaki Atatürk Anıtı önünde düzenlenen programa; Vali Mahmut Demirtaş, 70’nci Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Burhan Aktaş, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Coşkun Sel, Cumhuriyet Başsavcısı Dr. Aydın Turhan, askeri ve mülki erkân, siyasi parti ve STK temsilcileri, şehit yakınları ve gaziler katıldı.

Atatürk Anıtına Mardin Valiliği, Garnizon Komutanlığı, Büyükşehir Belediye Başkanlığı, Muharip Gaziler Derneği çelenklerinin sunulması ile başlayan program, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunması eşliğinde ay yıldızlı bayrağın göndere çekilmesiyle devam etti.

Günün anlam ve önemini belirten konuşması Mardin Muharip Gaziler Derneği adına Ali Candemir tarafından yapıldı.

Program, Vali Demirtaş’ın şehit yakınları ve gazilerle bir araya gelerek sohbet edip taleplerini dinlemesinin ardından sona erdi.