11 çalıntı motosiklete 11 gözaltı

Mardin’in Derik ilçesinde İl Jandarma Komutanlığı ekiplerinin yapmış olduğu denetimler esnasında 11 şahsın kullanmış olduğu motosikletlerin motor ve şasi numaralarının silinmiş ve plakalarının olmadığı, hepsinin çalıntı olduğu tespit edildi. Ayrıca 5 motosikletin de tescil kaydının olmadığı bildirildi. Derik İlçe Jandarma Komutanlığı ekiplerince ele geçirilen motosikletlerde yapılan kontrollerde 7 tanesinin plakasız olduğu, şasi ve motor numarası […]

11 çalıntı motosiklete 11 gözaltı
11 çalıntı motosiklete 11 gözaltı
Selman Güneş
  • Yayınlanma17 Ağustos 2021 10:09

Mardin’in Derik ilçesinde İl Jandarma Komutanlığı ekiplerinin yapmış olduğu denetimler esnasında 11 şahsın kullanmış olduğu motosikletlerin motor ve şasi numaralarının silinmiş ve plakalarının olmadığı, hepsinin çalıntı olduğu tespit edildi. Ayrıca 5 motosikletin de tescil kaydının olmadığı bildirildi.

Derik İlçe Jandarma Komutanlığı ekiplerince ele geçirilen motosikletlerde yapılan kontrollerde 7 tanesinin plakasız olduğu, şasi ve motor numarası üzerinde özel beceri kullanılarak silinti (kazıntı) yapılmış olduğu, 4 tanesinin Çalıntı Motosiklet olarak arama kaydının bulunduğu tespit edildi. Ayrıca 5 motosikletin de tescil kaydının olmadığı belirlendi.

Olayla ilgili olarak 11 motosiklet sürücüsünün gözaltına alındığı ve jandarmadaki işlemlerinin devam ettiği öğrenildi.