Tarlası yok, köyün ismi Google’de bile yok ama adına 83 bin TL borç çıkarıldı

Mardin’in Kızıltepe ilçesinde yaşayan Metin Kayan, tarlası olmamasına rağmen 2006 yılında  adına iki artezyen kuyusu aboneliği yapıldığı ve bu abonelerden 83 bin lira borç çıkarıldığını iddia etti.    Kızıltepe’de yaşanan olay akıllara Vizontele filmindeki kütüphanesi olmayan köye kütüphane müdürünün atanması sahnesini getirdi. Kızıltepe’de bir eczanede çalışan Metin Kayan’ın kendi sosyal medya hesabından paylaştığı bilgiye göre tarlası […]

Tarlası yok, köyün ismi Google’de bile yok ama adına 83 bin TL borç çıkarıldı
Tarlası yok, köyün ismi Google’de bile yok ama adına 83 bin TL borç çıkarıldı
Selman Güneş
  • Yayınlanma20 Temmuz 2022 09:57
  • Güncelleme20 Temmuz 2022 09:59

Mardin’in Kızıltepe ilçesinde yaşayan Metin Kayan, tarlası olmamasına rağmen 2006 yılında  adına iki artezyen kuyusu aboneliği yapıldığı ve bu abonelerden 83 bin lira borç çıkarıldığını iddia etti.   

Kızıltepe’de yaşanan olay akıllara Vizontele filmindeki kütüphanesi olmayan köye kütüphane müdürünün atanması sahnesini getirdi. Kızıltepe’de bir eczanede çalışan Metin Kayan’ın kendi sosyal medya hesabından paylaştığı bilgiye göre tarlası olmamasına rağmen adına artezyen kuyusu aboneliği yapılmış. 

Kayan’n aktardıkları şu şekilde: “2006 senesinde adıma TEDAŞ’ta Kızıltepe ilçesi Gerekli köyünde (Bu arada böyle bir köy ismi Google de bile yok )iki kuyu abonesi yapılmıştı,ve o abonelerden bana 83.000 bin tl borç çıkarıldı. Kızıltepe TEDAŞ yetkilileri beni Mardin TEDAŞ’a yönlendirdi, Mardin tedaşta itiraz etmeme rağmen hiç bir şey yapamayacaklarını söylediler..Bana söylenen borcunu öde sonra gel itiraz et demeleri..Bende Ankara TEİŞ’a posta yoluyla itraz dilekçesi gönderdim..Bir sene sonunda gelmeyen cevap üzerine Ankara’ya günlerce telefon açıp mektubumu alan biriyle konuştum.. Ankara’daki yetkili bana kuyuda kaçak kullandığımı ve itiraz dilekçesinin red edildiğini söyledi.. Böyle bir köyün olmadığını arazimin olmadığını söylememe rağmen hiç bir sonuç elde edemedim.Olmayan bir köy,olmayan bir arazi,olmayan bir kuyu ve bana çıkarılan 83000 bin lira borç psikolojik olarak çöküntüye geçtiğim anda

İmdadıma Avukat Abdullah K. yetişti. Kendisine vekalet vermem gerektiğini söyledi sonrasında mahkeme açacağını söyledi. Avukat beyin çabaları sonucu bana TEDAŞ’tan gelen zarfta  TC kimlik numaramın ve adımın sehven yazıldığı gerekli düzenlemelerin yapıldığını ve adıma bulunan abonelerin silindiğini belirten bir mektup gönderdiler. Bu durumda olan vatandaşların dikkat etmeleri ve bu tür olaylara karşı haklarını sonuna kadar savunmaları için bunu yazma gereği duydum.”