Manşet

Mardin 1969 Spor’un defansı güven veriyor

post-img

Mardin 1969 Spor’da sakatlık, rotasyon ve kadro tercihi gibi nedenlerden dolayı birçok mevkide oyuncu değişikliği yaşanırken defansta Deniz Özyeşiller ve Ahmet Can Özdemir formasını kaptırmadı. 

Bölgesel Amatör Lig 1. Grubun güçlü ekibi Mardin 1969 Spor’da savunmanın istikrarı göze çarpıyor. Kırmızı lacivertliler defans bloğunda geçen seneye göre süreklilik sağlıyor. Geride kalan 9 haftanın 7’sinde Deniz Özyeşiller ve Ahmet Can Özdemir, birlikte ilk 11’de başladı. Neredeyse kadroda banko oynayan ikilinin uyumu da kırmızı lacivertli taraftarı mutlu ediyor. İkilinin müsabakalarda neredeyse bütün hava toplarına sahip olduğu görülüyor. Bazen de bir oyun kurucu gibi topu oyuna sokan mükemmel ikili teknik heyetin de yüzünü güldürüyor. 

Savunmaya hayat verdiler

Sezon başında transfer edilen Ahmet Can Özdemir ve mevkidaşı Deniz Özyeşiller, Mardin’in savunmasına hayat verdi. Her maç üzerine katarak daha çok uyumlu bir oyun sergileyen ikili kaleci Alptekin Teytey’in işini de rahatlatmış görünüyor. Mardin 1969 Spor geride kalan 9 haftada kalesinde sadece 4 gol görürken son 3 haftada kalesinde hiç gol görmedi. Kırmızı lacivertliler rakip fileleri ise 17 kez havalandırdı.

MARDİN TAKIMLARI LİGDE FIRTINA ESTİRİYOR

Mardin 1969 Spor gibi 1. Grupta olan Mazıdağı Fosfat Spor ligde tek puan kaybını Mardin 1969 Spor karşısında aldı. Mazıdağı Fosfat Spor, 25 puanla ligin birinci sırasında bulunurken 8 galibiyet ve sadece 1 beraberlik aldı. Mazıdağı ekibi, 21 gol bulurken kalesinde 4 gol gördü. Mardin 1969 Spor da 17 gol atarken kalesinde 4 gol gördü. Mardin 1969 Spor da 19 puanla 3’üncü sırada bulunuyor.

Benzer Haberler