Mardin 1969 Spor deprem bölgesi için seferber oldu

Selman Güneş Fotoğrafı

Selman Güneş

Haber Merkezi

Merkez üssü Kahramanmaraş’ın Pazarcık ve Elbistan ilçeleri olan, toplamda 10 ili etkileyen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerin ardından seferber olan Mardin 1969 Spor’un yardım kampanyası kısa sürede büyük yankı buldu.

Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesi olan 7.7 büyüklüğündeki deprem sonrasında kırmızı lacivertli takım afet bölgesine yardım edebilmek için çalışma başlattı. Mardin 1969 Spor Futbol takımı sosyal medya hesaplarından kampanya duyurularında bulundu.

Mardin 1969 Spor  sosyal medya hesabından yayınladığı mesajında “Deprem bölgesi için yardım kapanması başlatıyoruz. Yaralarımızı hep birlikte saracağız. Yardım noktalarımızı Mardin’de 15 Temmuz Şehitler ve Demokrasi Parkı,  Kızıltepe Otogar alanı ve Mardin 1969 Spor tesisleri olacak.” denildi.

Mardin 1969 Spor’un kampanyası şehirde kısa süre büyük yankı buldu. Kızıltepe ilçe otogar alanına akın eden vatandaşlar bir saatte bir tırı doldurdu. Mardin Artuklu’da da 15 Temmuz Şehitler ve Demokrasi Parkında Teknik Direktör Cevdet Uzunköprü, takımın genel kaptanı Metin Kerelti ve futbolcular da katıldı. Mardin Çarşı Taraftar grubu da büyük destek verdi.

Kızıltepe’deki yardım tırını uğurlayan Kulüp Başkanı Rıdvan Aşar daha sonra Mardin’e giderek oradaki kampanyayı da yerinde inceledi. Mardin 1969 Spor’un Mardin’de çok büyük bir sivil toplum kuruluşu olduğunu ifade eden Aşar, Kızıltepe’de 2 bin battaniye çok sayıda çocuk bezi, çocuk maması, bor ve mont gibi AFAD’ın belirlediği malzemeleri tıra doldurarak deprem bölgesine gönderdiklerini kaydetti.