Mardin amatörde akraba başkanların takımları rakip oluyor

Selman Güneş Fotoğrafı

Selman Güneş

Haber Merkezi

Mardin’in Artuklu ilçesinde akraba olan Sabahattin Derin ve Nevzat Derin’in takımları rakip olacak.

Brezilya’yı anımsatan ün salan Mardin’in Artuklu ilçesine bağlı Höyüklü (Girmasek) kırsal mahallesinde dünyaya gelen amca oğulları, Mardin Ortaköy Spor Kulübü başkanı Nevzat Derin ile Kızıltepe Barış Spor Kulübü başkanı Sabahattin Derin, bu hafta yapılacak futbol müsabakasında rakip olacak.

Mardin 2. Amatör ligi, 10. haftasında, Artuklu ilçe sahasında 21 Ocak Cumartesi saat 13.00’da Mardin Ortaköy Spor Kulübü ile Kızıltepe Barış Spor Kulübü arasında geçecek müsabakaya spor severler davet edildi.

Lige yeni katılarak beklentilerin üzerinde performans gösteren Mardin Ortaköy Spor Kulübü, adeta rakip tanımaz hale geldi. 9. hafta sonunda hanesine 11 puan yazdırarak 7. sırada yer alan Ortaköy Spor, Teknik direktör Özgür Çetik önderliğinde göz doldurmaya devam ediyor.

Bu yılki hedeflerinde yetenekli sporculara tecrübe edinmesini sağlayıp gelecek sezonlar için kazandırmayı planlayan Kızıltepe Barış Spor Kulübü, 9. hafta sonunda 7 puan ile 11. sırada yer alıyor.

Seyir zevkinin yüksek olacağı bu müsabakaya, Kızıltepe Barış Spor Kulübü resmi sosyal medya hesaplarından, “Mardin 2. Amatör ligi, 10. haftasında, Artuklu ilçe sahasında 21 Ocak Cumartesi saat 13:00’da Mardin Ortaköy Spor Kulübü arasında geçecek müsabakaya tüm sporsever ve çevre köylerde yaşayan halkımız davetlidir. Centilmence bir müsabaka olmasını temenni ederiz.” paylaşımında bulundu.

Mardin Ortaköy Spor Kulübü teknik direktörü Özgür Çetik ise şu açıklamalara yer verdi: “Kızıltepe futbolunda büyük başarılara imza atmış, birçok takımı bal ligine çıkarmış, daha önce hocalığımı yapan örnek karekter Sabahattin Derin ve yetenekli gençlerle göz dolduran Kızıltepe Barışspor ailesi ile karşılaşmaktan büyük zevk duyar ve sakatlıksız centilmence bir maç olmasını temenni ederim.”