DOLAR 18,6420 % 0
EURO 19,3122 % 0.23
GRAM ALTIN 1.050,89 % 0,30
ÇEYREK A. 1.718,20 % 0,30
BITCOIN 319.045 1.811
SON DAKİKA

Ebru Günay: 4 ay boyunca adalet talebiyle alanlarda olacağız

Son Güncelleme :

09 Şubat 2021 - 19:41

Ebru Günay: 4 ay boyunca adalet talebiyle alanlarda olacağız

HDP’nin başlattığı “Herkes İçin Adalet” kampanyasının detaylarını açıklayan Parti Sözcüsü Ebru Günay, “4 ay boyunca adalet talebiyle alanlarda olacağız” dedi.

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Sözcüsü Ebru Günay, Ankara’daki Parti Genel Merkezinde basın toplantısı düzenleyerek Herkes İçin Adalet kampanyamızın detaylarını açıkladı. Günay, “Ülke bir bütün baskı cenderesi altındayken partimiz uzun bir süredir, belli mücadele programları ile bu cendereyi aşmak ve demokratik siyaset alanını genişletmek için mücadele programları geliştiriyor ve bunları hayata geçiriyor.” dedi.

Günay şunları söyledi:

“Barış talebiyle alanlara çıkarak Hep Birlikte mücadeleyi yükselttik

Sonrasında 1 Eylül Dünya Barış Günü’nde bir Barış Deklarasyonu yayınladık ve Eylül’den içinde bulunduğumuz Şubat ayına kadar Demokratik Mücadele Programımızın yeni bir ayağını ilan etmiştik. Geçtiğimiz aylarda da kadınlardan gençlere, ekolojistlerden emekçilere, her kesim ile savaşa karşı “Barış” diyerek zorba iktidara karşı Hep Birlikte güçlü bir mücadele yürüttük.

Mücadelemizin yeni aşamasında Herkes İçin Adalet kampanyası başlattık

Şimdi ise iktidarın, yaşamın her alanında yarattığı derin adaletsizliği teşhir ederek yeni yaşamı hep birlikte inşa etmek için “Herkes İçin Adalet” sloganıyla bir kampanya başlattık. Sivil toplumun, meslek odalarının, kadın örgütlerinin, sendikaların ve elbette bileşen partilerimizin katılımı ile Eş Genel Başkanlarımız tarafından kampanyamızın duyurusunu yaptık. Bugün sizlere kampanyamızın içeriğine dair detaylar vereceğiz.

Adalet yoksa demokrasi, hukuk, siyaset yoktur

Adalet yoksa demokrasi yoktur. Adalet yoksa demokratik bir uzlaşı ve özgür bir siyaset de yoktur. Adalet yoksa hukuk yoktur. Bu üç temel dinamik olmadan yaşama bir anlama katamayız. Siyaset yapamazsınız, geleceğe bir söz bırakamaz ve geçmişin yükünden kurtulamazsınız.”