CHP’li Veli Ağbaba: HDP’nin kapatılma girişimi tamamen siyasidir

spot_img

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, HDP’ye açılan kapatma davasına ilişkin, “Türkiye’de hukuk askıya alınmıştır. HDP’nin kapatılma girişimi tamamen siyasidir.”  dedi.

CHP’li Veli Ağbaba, başkanlığında, milletvekilleri ve parti meclis üyelerinden oluşan CHP Esnaf Masası Heyeti, Mardin’de esnafla görüştü, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileriyle bir araya geldi.

HDP’li Ömer Faruk Gergerlioğlu’nun milletvekilliğinin düşmesine ilişkin konuşan Ağbaba, “Bu tarihi Türkiye unutmaz, 17 Mart’ı. Nasıl ki Enis Berberoğlu’nun tutuklanması, Türkiye’de siyasi tarihte yarın yer alacaksa, Ömer Faruk Gergerlioğlu’nun da milletvekilliğinin düşürülmesi de tarihimizde yer alacak ve utanç sayfalarından biri olacak.” dedi.

“Küçük ortak talimatı vermiş, büyük ortak ise harekete geçmiş”

HDP’nin kapatılması istemiyle Yargıtay tarafından açılan davaya ilişkin Ağbaba, “HDP milletvekilinin vekilliğinin düşürülmesi, ardından HDP’ye kapatma davasını bir tesadüf olarak görmüyoruz. Bu davanın açılması siyasidir. Küçük ortak talimatı vermiş, büyük ortak ise harekete geçmiş ve uygulamıştır. Yargı siyasetin emrindedir. Hiç kimse burada hukuk aramasın. Türkiye’de hukuk askıya alınmıştır. HDP’nin kapatılma girişimi tamamen siyasidir.” diye konuştu.

SON HABERLER

BENZERLER HABERLER