DOLAR 18,6452 % 0.01
EURO 19,6449 % 0.07
GRAM ALTIN 1.077,07 % -0,31
ÇEYREK A. 1.761,02 % -0,31
BITCOIN 323.341 0.57
SON DAKİKA

AK Parti Derik İlçe Başkanından taciz iddiası açıklaması

Son Güncelleme :

11 Şubat 2021 - 22:26

AK Parti Derik İlçe Başkanından  taciz iddiası açıklaması

AKP Mardin Derik İlçe Teşkilatından 9 kadının taciz nedeniyle istifa ettiği iddia edildi. AK Parti Derik İlçe Başkanı Süleyman Karahan, sert tepki göstererek iddiaları yalanladı.

Jurnal Türkiye’den Onur Dalar’ın haberine göre, AK Parti Mardin Derik İlçe Teşkilatı Başkanı S.K. ve AK Parti kurucularından olan abisi A.K.’nın fiziki ve yazılı tacizleri yüzünden Derik AK Parti İlçe Teşkilatından 9 kadının istifa ettiği iddia edildi.

Taciz ve istifa iddialarını kesin bir dile reddettiğini belirten İlçe Başkanı Karahan açıklamasında, “Bazı basın ve yayın organlarında yayımlanmış olan ve Derik İlçe kadın kolları yönetimimizden 9 kişinin istifa ettiği, taciz ve tehdit edildiğine dair, şahsımı ve ailemi hedef alan asılsız haberin gerçek dışı bir haber olduğunu ve bu iddiaları kesin bir dille reddettiğimi kamuoyuna belirtmek isterim. Bu tarz ahlak dışı iftiralarla şahsım üzerinden partimizin ve milletimize hizmet yolunda emek sarf eden dava arkadaşlarımızın bu şekilde töhmet altında bırakılması kabul edilebilir bir durum değildir. Bu asılsız haber ile şahsım üzerinden partimizi karalama maksadı ile yapılmış olan yalan ve iftira niteliğindeki, ayrıca basın meslek ilkelerine aykırı, mesnetsiz ve gerçek dışı iddiaları reddediyor, bu yalan ve iftiraları basına servis eden şahıs veya şahısları ve bu iftiraları basın meslek ve etik ilkelerine aykırı olarak haberleştirenleri kınıyorum. Bu iftiralarla ilgili her türlü hukuki girişimde bulunacağımı ve sonuna kadar takipçisi olacağımı kamuoyuna saygıyla sunarım.” ifadelerine yer verdi.