Şampuan kutusu ve jöle kapları içerisinde patlayıcı madde ele geçirildi

Mardin’in Kızıltepe İlçesinde polis ekiplerince yakalanan iki Suriye uyruklu şahsın giymiş olduğu mont, ayakkabı ve şampuan kutusu ile jöle kutusu  içine gizlenmiş plastik patlayıcı madde ele geçirildi.

Mardin İl Emniyet Müdürlüğünün verdiği bilgilere göre, Suriye sınır hattından illegal geçiş yaparak, sansasyonel eylem amaçlı Metropolillerde “Patlayıcı Madde ve Bomba” düzeneklerinin aktarımının yapılacağına dair istihbari bilgiler doğrultusunda;

Kızıltepe’de  Suriye uyruklu iki şahıs yakalandı.  Şahısların spor çantalarında oluşturulan özel bölmelere gizlenmiş şekilde zaman ayarlı bomba düzeneği, giymiş olduğu ayakkabı tabanı ile ayakkabı sayası arasına yerleştirilmiş plastik patlayıcı madde,

Şahısların giymiş oldukları montlar üzerinde, oluşturulan özel bölmelere gizlenmiş şekilde plastik patlayıcı madde ve zaman ayarlı bomba düzeneği, Şampuan kutusu ve jöle kapları içerisinde gizlenmiş plastik patlayıcı madde ele geçirilmiştir.

Yürütülen çalışmalar doğrultusunda, şüpheli şahısların sınır hattından geçiş yaptıktan sonra Nusaybin ilçesinde konakladıkları tespit edilen bir ikamette Özel Harekât Polisleri tarafından yapılan operasyon sonucu; İkamette bulunan  1 spor çantası ile 2 adet krem kutusu içerisine gizlenmiş plastik patlayıcı madde ve bu patlayıcı maddeleri batı illerine sevk edeceği bilgisi alınan 1 Suriye uyruklu şüpheli şahıs yakalandı.

Yapılan operasyonlarda toplam 4.115 gr plastik patlayıcı madde, 2 adet zaman ayarlı ve 1 adet uzaktan kumandalı olmak üzere toplam 3 adet bomba düzeneği ve çok sayıda dijital materyal ele geçirildi.

Bahse konu soruşturma kapsamında İstanbul, Antalya ve Şanlıurfa’da  bulunan şüpheli şahıslar, düzenlenen operasyonlar neticesinde gözaltına alındı. Şüpheli şahıslardan 4’ü çıkarıldıkları mahkemece tutuklanarak ceza evine gönderildi.

SON HABERLER

Mardin 1969 Spor 2-2 Karşıyaka

BENZERLER HABERLER