Engelliler için Bilgisayar destekli muhasebe kursu Online kayıtları başladı

spot_img

Kızıltepe Engelliler Gücü Spor Kulübü Derneği (KENG) Tüm engellilere yönelik İŞKUR destekli ücretsiz muhasebe kursu online kayıtları başladı. Kursa katılmak isteyen en az yüzde 40 engelli olanlar internet üzerinden kayıt yapabilecek.

Engelliler kayıt yapmak için iş kur üzerinden https://esube.iskur.gov.tr/Kurs/KursOnAir.aspx linki tıklayarak kayıt yaptıracaklar. Yapılan tıklamadan sonra açılan ekrandan 1016888 kurs numarasını girerek gerekli bilgileri girdikten sonra kayıt yapacaklar. Bu kayıttan sonra İŞ KUR’a giderek burada uygunluğunu alması gerekmektedir. Bu uygunluk almadığı takdirde kayıt olmayacaktır. Ancak uygunluğunu alan engelliler mülakata alınacaktır. Ayrıca daha detaylı bilgi almak isteyenler Dernek Başkanı Mehmet Yusuf Taşkını 05327374895 numaralı telefondan arayarak bilgi alabilecektir.

Kurs başvuruları 22 Mart ile 31 Mart 2021 tarihleri arasında yapılacak. Mülakat tarihi ise 1 nisan 2021 tarihinde saat 10:00’da Koçhisar Mahallesi Şahkulubey Caddesi 314 sokak Merve Apartmanı No: 8 Kızıltepe adresinde yapılacaktır. Kursa katılmaya hak kazanan kursiyerler 5 nisan 2021 tarihinde başlayacak 1 temmuz 2021’de sona erecektir.

Konu ile ilgili açıklama yapan Kızıltepe Engelliler Gücü Spor Kulübü Derneği Başkanı Mehmet Yusuf Taşkın tüm katılımcılara başarılar dileyerek Proje kapsamında haftanın 6 günü Bilgisayar destekli muhasebe mesleki eğitim kursu verileceğini söyledi.

Kursun toplamda 559 saat süreceğini ifade eden Taşkın “Kursa, Zihinsel Engelliler Hariç. İşitme Engelliler, Görme engelliler, Ortopedik Engelliler, %40 ve üzeri raporu olanlar başvurabilecektir. Kurs süresi boyunca İş kur tarafından kursiyerlere günlük 40 lira para verilecektir. Engelli maaşı alanların maaşlarında kesinlikle hiçbir sıkıntı yaşanmayacaktır. Başvuru şartları en az ilkokul mezunu ve 18 yaşını doldurmuş olması gerekmektedir.“ dedi.

SON HABERLER

BENZERLER HABERLER