Artuklu ilçesinde iki katlı kapalı otopark projesinin ilk betonu döküldü

Selman Güneş Fotoğrafı

Selman Güneş

Haber Merkezi

Mardin Büyükşehir Belediyesi, merkez Artuklu ilçesinde yaşanan otopark sorununu ortadan kaldırmak için 2 katlı 500 araçlık İki Katlı Kapalı Otopark Projesi’nde ilk beton döküldü.

Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı, son yıllarda artan nüfus ve turizm potansiyelinin yoğunluğundan dolayı ortaya çıkan otopark sorununu ortadan kaldırmak, trafiği rahatlatmak ve şehir içi ulaşımı kolaylaştırmak için merkez Artuklu ilçesinde çalışmaları başlatılan İki Katlı Kapalı Otopark Projesi’nin çalışmaları hızla sürüyor.  

2 katlı ve 500 araçlık otopark Mardin Valiliği arkasında bulunan 7 bin 500 metrekare alanda çalışmaları hızla süren projenin ilk betonu döküldü.

Şehrin merkezinde bulunan otopark, vatandaşlara büyük kolaylıklar sağlayacak. Yer altında kalacak iki katlı otopark projesi tamamlandıktan sonra Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı tarafından otoparkın üzerine yeşil alan yapılacak.   

Vatandaşların dinlenebileceği, rahat nefes alabileceği ve çocukların da oynayabileceği oyun grupları, yeşil alan gibi sosyal donatılar yer alacak.