DOLAR 18,4448 % -0.05
EURO 17,7545 % 0.12
GRAM ALTIN 966,25 % 0,03
ÇEYREK A. 1.579,82 % 0,03
BITCOIN 357.774 -0.414
SON DAKİKA

Yüksek elektrik faturalarına tepkiler devam ediyor

Son Güncelleme :

14 Ağustos 2021 - 15:25

Yüksek elektrik faturalarına tepkiler devam ediyor

Ağustos ayı ile birlikte gelen yüksek elektrik faturaları esnafı ve halkı mağdur etmeye devam ediyor. Koronavirüs salgınıyla birlikte  zor günler geçiren halk ve esnaf, yüksek elektrik faturalarından şikayetçi olurken siyasetçilerden de tepkiler geliyor.

İyi Parti Kızıltepe İlçe Başkanı Fahrettin Cevheroğlu, “İnsanların aklıyla dalga geçen açıklamalardan birini de DEDAŞ’tan duyuyoruz. Önceden kaçak bahanesiyle insanları perişan eden kurum, şimdilerde de hemşehrilerimizin bilek zoruyla kazandığına göz dikmiş durumdadır. Zira kendisini denetleyen, sorgulayan, dizginleyen bir otoritenin olmadığının farkındadır.  Kızıltepe halkına özellikle köylülerine yaptığı zulme yine Kızıltepeli iki avukat karşı durmuştur. Vatandaşı koruması gereken kurumlar ise DEDAŞ’a hamilik yapmıştır.

DEDAŞ’ın mantıktan yoksun açıklamalarını kabul etmiyoruz nitekim önceki ay da benzer sıcaklıklar ve benzer kullanımlar söz konusu idi. Yer yer üç kat fatura bununla açıklanamaz. Buradan açıkça ifade etmek isterim ki iktidar tarafından özelleştirilen, palazlanan ve millete musallat olan bu kurum da dahil hiçbir kurum İYİ Parti iktidarında zulmünü sürdüremeyecektir. Kamulaştırmaysa kamulaştırma. Gereken her tedbir İYİ’ler tarafından alınacaktır.” dedi

DEDAŞ aşırı sıcaklar sebebiyle enerji tüketiminin arttığını belirtti

Dicle Elektrik Dağıtım AŞ. ise  aşırı sıcaklar nedeniyle değişen tüketim alışkanlıklarının elektrik faturalarına yansıdığını bildirdi. Şirketten yapılan açıklamada, aşırı sıcaklar nedeniyle klima kullanımının enerji tüketimini artırdığı, bu durumun elektrik faturalarını etkilediği kaydedildi.