Meral Akşener Kızıltepe’de esnafa dokundu bin ah işitti

spot_img

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Mardin’in Kızıltepe ilçesindeki esnafı ziyaret etti. Esnaf kirasını ödeyemediğini, elektrik faturalarının çok geldiğini söyledi.

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Mardin’deki programı kapsamında Midyat, Ömerli ve Artuklu’da esnaf ziyaretlerinin ardından Kızıltepe’ye geldi. İYİ Parti liderini Kızıltepe İlçe Başkanı Fahrettin Cevheroğlu ve teşkilat üyeleri karşıladı. Cevheroğlu Akşener’e Kızıltepe’de parti teşkilatının yürüttüğü çalışmalar hakkında bilgi verdi. Cevheroğlu Akşener ile birlikte esnafı gezdi.

Esnaf Ekşener’e kirasını ödeyemediğini pandemiden dolayı çok sıkıntı yaşadığını ifade etti.

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Mardin’in Kızıltepe ilçesindeki esnafı ziyaret etti. Esnafa durumunuz nasıl? Diye soran Akşener, esnaftan bin ah işitti. Kırtasiye malzemesi satan bir esnaf pandemiden en çok kendi sektörlerinin etkilendiğini vurguladı.
Organizasyon işi yapan iş yerindeki esnaf, “Zor geçiniyoruz. Kiradır, elektriktir, masraf var, çocuk da var baya zor geçiniyoruz.” dedi.

Sözcü gazetesinin haberine göre; İYİ Parti lideri Meral Akşener, dünkü Şanlıurfa ziyaretinin ardından Mardin’in Midyat ve Ömerli ilçelerinde esnafın dertlerini dinledi. Akşener, Midyat’ta cep telefonu aksesuarları satan bir dükkandaki duvarda asılı kağıtta yazan, “Lütfen veresiye (borç) istemeyiniz. Teklif dahi etmeyiniz. Yeminliyiz” uyarı yazsını eliyle gösterdi. Meral Akşener, üzüntüsünü, “Ne yapacağız oğlum böyle…” sözleriyle dile getirdi.

SON HABERLER

BENZERLER HABERLER