Konya’da doğdu, Mardin’de iki futbol kulübünde başkanlık yapıyor

MUHABİRKEREM DERİN
spot_img

Konya’nın Seydişehir ilçesinde dünyaya gelen Abdülkerim Üner, Mardin’in profesyonel futbol takımı olan Mardin Fosfatspor ve Mazıdağı ilçesi Bölgesel Amatör Lig Temsilcisi Mazıdağı Fosfatspor’da başkanlık yapıyor.

1976 yılında Konya’nın Seydişehir ilçesinde doğan Abdülkerim Üner, ilkokulu Vedat Kesmen, orta okulu Mahmut Esat orta okulunda tamamladıktan sonra üniversite eğitimini Eskişehir Anadolu Üniversitesi’nde  İnsan kaynakları bölümünü okuyarak tamamlamıştır.

Üner, 2012 Yılında Cengiz Holding tarafından özelleştirme kapsamında alınan Eti Bakır Mazıdağı işletmesinde İdari ve Sosyal işler Şefi olarak çalışma hayatına başladı.

2018 yılında Mazıdağı Fosfat Spor Kulübü başkanlığı gelen Üner, Mazıdağ’ı Mardin  2. Amatör liginden Mardin 1.Amatör Ligi’ne çıkardı. 2019 yılında Mardin 1. Amatör liginde de şampiyonluğa ulaşarak Mardin bölgesel amatör ligde temsil etme hakkını kazandı.

3.lig Mardin Fosfat Spor oluşumu esnasında Üner ve arkadaşları yönetime talip olmuş ve Mardin valiliği, Vali Mahmut Demirtaş ile yapılan görüşmeler neticesinde kulüp başkanlığına seçilerek 3. Lig profesyonel takımlarından Mardin Fosfat Spora başkan olmuştur.

BAYRAM MESAJI

spot_img

SON HABERLER

BENZERLER HABERLER