Kızıltepe’nin şehir hastanesi ısrarı sürüyor

Kızıltepe’de sosyal medyadan kampanya başlatan vatandaş, Mardin’e yapılması planlanan şehir hastanesinin ilçelerinde yapılmasını istiyor.

Uzun bir süreden beridir yapılması planlanan Mardin Şehir Hastanesi konusu gündemden düşmüyor. 300 bin’e yaklaşan nüfusuyla Mardin’in en büyük ve Türkiye’de birçok ilden büyük olan Kızıltepe ilçesinde vatandaşlar hastanenin Kızıltepe ilçe nüfusu içerisinde yapılmasını istiyor.

Bunun için sosyal medya platformu Facebook üzerinden örgütlenen vatandaşlar hazırladıkları dilekçeyi CİMER’e gönderdi.

Avukat Ali Aydemir sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: “Bugün Ankara’da yapılan toplantılar sonucu Mardin Şehir Hastanesinin Mardin il merkezinde yapılması ihtimali artmıştır . 400 yataklı devlet ve yeni yapılacak tıp fakültesinin yanında Mardin şehir hastanesinin de Mardin merkez de yapılmasının Kızıltepe, Nusaybin, Derik ve hatta Viranşehir ilçelerinde yaşayan nüfusu 600 bini geçen vatandaşımızın sağlık hizmetine ulaşmaları açısından emek ve zaman kaybına yol açacaktır. Bu sebeple Mardin Şehir Hastanesinin Nusaybin, Derik ve hatta Viranşehir ilçelerine çok yakın mesafede merkezi yerde olan Kızıltepe İlçemizin herhangi bir yerinde yapılması zaman ve emek kaybının önüne geçecek. Yaklaşık 600 bin nüfusa sahip adı geçen ilçelerde ve bağlı köylerde yaşayan halkımızın sağlık hizmetlerine en yakın mesafede ve en güvenli şekilde ulaşmasını sağlayacaktır. Tüm halkımızdan ricamız ekte yazılı dilekçeyi Cimere e devlet üzerinden gönderimeleridir. Cimer Linki : https://www.cimer.gov.tr/                         Dilekçe örneği   : TC. CUMHURBAŞKANINDAN TALEBİMİZDİR.

Bizler Mardin iline bağlı; Kızıltepe, Nusaybin, Derik ilçeleri ve bağlı köylerinde ikamet etmekteyiz.

Yıllardır büyük bir heyecanla beklediğimiz Mardin Şehir Hastanesinin yapım ve ihale sürecinin başlamış olduğunu öğrenmiş bulunmaktayız. Kızıltepe’nin merkez ve bağlı köyleri ile birlikte 300.000; Nusaybin’in merkez ve bağlı köylerle birlikte 100.000; Derik’in merkez ve bağlı köylerle birlikte 50.000; hatta Kızıltepe ilçesinin herhangi bir yerinde yapılması halinde Şanlıurfa iline bağlı merkez ve bağlı köyleri ile birlikte nüfusu 150-200.000 arası olan Viranşehir ilçesinden gelecek hastalara da hizmet verme kapasitesine sahip olacaktır. Bundan ötürü  bu ilçelerle ulaşımı son derece kolay ve güvenlik problemi olmayan, saydığımız ilçeler ve bağlı köylerle beraber yaklaşık 600.000 kişiye aşkın bir nüfus yoğunluğuna hitap edecek Mardin Şehir Hastanesi’nin Kızıltepe ilçesinde yapılması bizler için elzemdir.

Cumhurbaşkanımızdan bu konudaki ricamız; Mardin Şehir Hastanesi’nin, Mardin merkezi Diyarbakır yolunda Üniversite Hastanesinin içinde ve tıp fakültesinin yanında yapılması halinde yukarıda belirttiğimiz 600.000 nüfusu aşkın insanın daha kısa mesafeden, daha güvenli bir şekilde, emek ve zaman kaybı olmaksızın şehir hastanesinin sunacağı sağlık hizmetlerinden istifade etme imkanını zora sokacaktır. Mardin merkezde bulunan 300 yataklı devlet hastanesi, nüfusu 100.000 den biraz fazla olan  Mardin merkeze yeterli ve hatta fazladır. Mardin merkezde tıp fakültesi yapılacak olması hususu da göz önüne alındığında, yapılacak 700 yataklı şehir hastanesinin Mardin merkezde yapılmasının Mardin merkezde yaşayan vatandaşlar açısından hiçbir yararı, kolaylığı ve hizmete erken ulaşılabilirliği olmayacaktır. Kızıltepe, Nusaybin, Derik ve Viranşehir ilçesinde oturan 600.000’e yakın vatandaş olarak Mardin Şehir Hastanesi’nin yukarıda kısaca arz ve izah ettiğimiz gerekçelerden dolayı Kızıltepe ilçemizin herhangi bir yerine yapılmasını saygılarımızla talep ederiz.”

Video thumbnail
Kızıltepe'de yaşayan Özdemir'in başından geçen olay yürekleri burkuyor-Soba patladı, yüzünü kaybetti
01:58
Video thumbnail
KIZILTEPE YETİM VE ÖKSÜZLER DERNEĞİ BAŞKANI KANDEMİRGÜNDEMİN AKIŞI PROGRAMINA KONUŞTU
28:14
Video thumbnail
Mardin 1969 Spor Karşıyaka’yı ağırlıyor
00:59
Video thumbnail
Lise öğrencisinden aşı ol çağrısı
00:49
Video thumbnail
Çiftçi ürettiğinden kazanıyor mu?
35:09
Video thumbnail
CHP Mardin il Başkanı Kılınçaslan: Kanal İstanbul’a yapacağın harcamayı, burada GAP’ı bitirsin
00:55
Video thumbnail
#Elektrik ve #Elektronik Mühendisi Erdinç Ayav, Güneş enerjisi sistemini anlattı #mardin
20:04
Video thumbnail
Mikail Erbeyi çiftçi sorunlarını mardingzt'de değerlendirdi
23:38
Video thumbnail
70 yaşında 11 çocuk babası aşı 'kısırlık' yapacak diye aşı olmak istememiş..
01:09
Video thumbnail
Dr. Haydar Boynukara'dan önemli Korona virüs açıklaması
21:04
Video thumbnail
Artuklular döneminden kalan tarihi kümbetin restorasyonu sırasında 3 mezar bulundu
00:53
Video thumbnail
CHP’li Eyüp Kalkan gübre fiyatlarını eleştirdi: Çiftçiyi resmen öldürüyoruz
02:29
Video thumbnail
Ata bineyim derken kendini yerde buldu
00:28
Video thumbnail
#Mardin Elektrik Mühendisleri Odası Başkanı Serfiraz Kurtay Mardinin Elektrik Sorununu Konuştu
12:40
Video thumbnail
#mardin #mardingzt Mardin’de sokak ortasında taşlı sopalı kavga: 5 yaralı
00:35
Video thumbnail
Mardin İl Sağlık Müdürü Yavuz Stüdyo Konuğumuz
22:48
Video thumbnail
ŞERÊ NEXWÊŞİYA CORONAYÊ
11:27
Video thumbnail
Kızıltepe’de toz aşınımı
00:32
Video thumbnail
Konya'da katledilen Dedeoğulları ailesine daha önce de saldırı olmuş
01:05
Video thumbnail
Mardin’in saklı cenneti: Xurs Vadisi doğasıyla hayran bıraktırıyor
02:37

SON HABERLER

BENZERLER HABERLER