Kızıltepe’de 30 dakikada caddeler göle döndü

Selman Güneş Fotoğrafı

Selman Güneş

Haber Merkezi

Mardin ve ilçeleri için  yapılan sağanak ve kuvvetli sağanak yağış uyarısının ardından yağmur, Kızıltepe’yi kısa sürede olumsuz etkiledi. Esnaf, altyapı yetersizliği bakım yapılamamasından şikayet etti.

Meteorolojiye göre bugün Mardin’de kuvvetli yağış bekleniyordu. Yetkililer sel, su baskını, yıldırım, ulaşımda aksama gibi olumsuzluklara karşı tedbirli olunması yönünde uyarılarda bulundu. Yapılan uyarılan ardından Mardin’in Kızıltepe ilçesinde öğleden sonra, yine her yağmur sonrası oluşan görüntüler ortaya çıktı. Yarım saat gibi kısa bir sürede etkili olan yağmur, kenti adeta göle çevirdi.

 

Her sağanak yağmurun ardından altyapı yetersizliği nedeniyle göle dönen  caddelerde su taşkınları yaşandı. Yeni Mahalle ve Koçhisar Mahallesi’nde Ersoylu Cadde üzerinde dükkanları bulunana esnaf MARSU ve Kızıltepe Belediyesi’ni suçladı.

Ersoylu Caddesi üzerinde esnaflık yapan Şerif Şeran, “Her sene çektiğimiz hal budur. MARSU’nun beceriksizliği. Her yağmurdan önce gelip çalışma yapmaları lazım ama maalesef yapmıyorlar. Günlerce telefon açıyoruz ilgilenen olmuyor. Sonra yağmur yağdığında perişan oluyoruz.” dedi.