Kılıçdaroğlu: Milyonlarca Kürt’e terörist muamelesi yapılıyor

Kılıçdaroğlu: Milyonlarca Kürt’e terörist muamelesi yapılıyor
Haber Merkezi Fotoğrafı

Haber Merkezi

Haber Merkezi

Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu, “Kürtler” başlığıyla yayınladığı videoda, “Milyonlarca Kürt’e terörist muamelesi yapılıyor, bu provokasyona sakın ama sakın kanmayın.” dedi.

Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı ve Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, sosyal medya hesabından Kürtler başlığıyla bir video daha yayınladı.

Kılıçdaroğlu, yayınladığı “Kürtler” başlıklı videoda, “Sevgili halkım son yıllarda ne zaman seçim konuşsak saray ne zaman seçimi kaybedeceğini görse Kürtlere toplu bir yaftalama, terörist muamelesi yapma durumu başlıyor. Utanç verici. Gerçekten de utanç verici. Şu anda milyonlarca Kürt’e terörist muamelesi yapılıyor. Her gün durmadan, her gün milyonlarca lirayı sosyal medya trollerine harcıyorlar. O troller bana hakaret edebilmek adına Kürtlere terörist muamelesi yapıyorlar, insanımızı devlete yabancılaştırıyorlar. Ne için? Üç beş oy için. Utanmıyorlar. Gerçekten de utanmıyorlar. Bay Kemal’e iftira atacaklar diye milyonlarca insanın haysiyetiyle oynanır mı?” diye sordu.

‘AZ KALDI’

Videonun devamında Kılıçdaroğlu, şunları ifade etti: “Allah aşkına söyleyin bana. Milyonlarca insanın haysiyetiyle oynanır mı? Sevgili halkım, siz bu yaptıkları propagandaya sakın ama sakın kanmayın. Kardeşlik hukukumuzu unutmayın. Kesinlikle unutmayın. Türk ile Kürt’ü kardeş yapan kader var. Kader bizi bir araya getirdi. Kader bize kardeş olun dedi. Kader bizi Çanakkale’de, Sakarya’da, Dumlupınar’da koyun koyuna yatırdı. Kardeş sevgisi gibi derin bir sevgi yoktur. Yüzyıllardır beraber kaldık. Beraber yaşadık. Hiçbirimiz yolumuza yalnız gitmedik, gidemedik. Üç, beş oy için, kardeşliğe kimsenin zarar vermesine asla ve asla izin vermeyeceğiz. Az kaldı.”