Hikmet usta menüsüne bıldırcın eti ekledi siparişlere yetişemiyor

spot_img

Mardin’in Kızıltepe ilçesinde kebap salonu işleten Hikmet Ölçer, yeni normalleşmeyle birlikte  masa müşterilerine vücut direncini artırıyor diye kebap ve tavuk şiş yerine ızgarada pişirdiği bıldırcın eti de sunuyor. Ölçer, siparişlere yetişemediklerini söylüyor.

Koronavirüs risk değerlendirmesi haritasına göre, yüzde 50 kapasiteyle 07.00-19.00 saatleri arasında masa müşterileri almaya başlayan restoran, lokanta ve kafe gibi işletmeler menülerine alternatif ürünler katarak cirosunu yükseltmeye çalışıyor. Kızıltepe’de kabap salonu işleten Hikmet Ölçer, protein ve vitamin bakımından oldukça zengin olan ve vücut direncini artıran bıldırcın etini menüsüne ekledi.  Daha önce terbiye edilen  bıldırcın eti ızgaraya bırakılıyor ve servis ediliyor. Bıldırcın etinin faydalarını duyan müşteriler gün geçtikçe çoğalmaya başlayınca Ölçer, artık siparişlere yetişemez oldu.

“Vücut direncini yükseltir”

Bıldırcınların faydalarının saymakla bitmeyeceğini anlatan Hikmet Ölçer, “Bıldırcınlarımız bize Mersin’den taze taze geliyor. Faydaları ağrı kesici özelliği görür, kum ve taş dökülmesini kolaylaştırır, protein ve vitamin açısından zengin bir ettir, vücut direncini yükseltir, akciğer sağlığını korur, hastalı hücreleri onarır, bağırsakları parazitlerden temizler, afrodizyak etkisi yüksektir ve kemik gelişimine destek olur. Hazırladığımız bir sosla terbiye edip birkaç saat beklettikten sonra ızgaraya koyuyoruz” dedi.

Bıldırcın ızgara ve Mardin Bulgurunun eşsiz buluşması

Bıldırcın ızgaranın tarifini veren Nimet Ölçer, “Böyle ızgaraya koyuyoruz  ve fazla pişirmeden sulu olarak tabaklara koyup müşterilerimize sunuyoruz” şeklinde konuştu.

Bıldırcın eti kalmadığı zaman müşteriler serzenişte bulunuyor

Bıldırcın eti için gelen özel müşterilerinin olduğunu anlatan Ölçer, “Tabi özel müşterilerimiz var. Bunun için geliyorlar. Bazen olmadığı zaman yine de yetiştirmeye çalışıyoruz. Bazı arkadaşlar geliyor kalmadığı zaman ‘niye çok getirmiyorsunuz?’ diyor.  Kargoyla geldiği zaman 1-2 günde tükeniyor” diye konuştu.

SON HABERLER

BENZERLER HABERLER