Halk TV’de ‘Bir Kira Bir Yuva’ kampanyasına yoğun ilgi

Selman Güneş Fotoğrafı

Selman Güneş

Haber Merkezi

Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen yurttaşlar için İzmir Büyükşehir Belediyesi bu akşam Halk TV’de ‘Bir Kira Bir Yuva Özel’ programı düzenliyor. Kampanyada bağışçılar ile ihtiyaç sahibi depremzedeler birbirleri ile aracısız buluşuyor ve Türkiye bu zorlu günlerden dayanışma ruhu ile geçiyor.

Kampanyanın ilk dakikalarında kampanya için ayrılan telefonlar kilitlendi dakikada 11 bini aşkın arama yapıldı. Kampanya başladıktan sadece iki saat sonra program moderatörlerinden İsmail Küçükkaya saat 22.00 itibariyle yapılan desteğin 174 milyon 334 bin lirayı geçtiğini açıkladı.

Depremzedelere kira desteğinde bulunmak isteyenler birkirabiryuva.org sitesinden, çadır ya da konteyner desteğinde bulunmak isteyenler ise umuthareketi.izmir.bel.tr sitesinden bağış yapıyor. Ayrıca 444 40 35 numarası da aranarak bağış yapılabiliyor.

Program açılışında “Ne ağlarsın” şarkısını Cem Adrian seslendirdi. Çok sayıda gazeteci, sanatçı, siyasetçi ve dünyanın farklı ülkelerinden belediye başkanlarının destek verdiği kampanya ile bağışçılar ile ihtiyaç sahibi depremzedeler birbirleriyle doğrudan buluşuyor. Dayanışmaya katılanlar arasında depremde kızı Aydın Eylem Şafak’ı kaybeden sanatçı Orhan Aydın da bulunuyor.

Selahattin-Başak Demirtaş çiftinden çadır desteği

Herkese bir kez daha başsağlığı ve sabır diliyoruz. Bu günler de geçecek ama dayanışmayla el ele vererek geçecek. Bizim halkımıza sözümüz var. Ne olursa olsun tüm ezilenler yan yana duracağız. Büyük barışı, güçlü demokrasiyi ve aydınlık yarınları mutlaka kazanacağız. Gücümüz oranında 10 çadırı HDP aracılığıyla halkımıza gönderdik. 10 çadır da sizin aracılığınızla göndermek istiyoruz. Lütfen umudunuzu yitirmeyin, korkmayın. Bu zorlu mücadelede beraber olduğumuzu unutmayın. Dayanışma için emeği geçen herkese teşekkür ediyor, selam ve sevgilerimizi gönderiyoruz.