HABER YORUM: Kısıtlama gününde elektrik kesintisi vatandaşı mağdur ediyor

Türkiye’nin her yerinde olduğu gibi Mardin’de de Cuma akşamı saat 21.00’de sokağa çıkma kısıtlaması başladı. Kısıtlama da haliyle işi olmayan kesimler vakitlerini evde geçirecek. Evde geçirilecek zamanda muhakkak elektrik olması şart. Kimisi internette vakit geçirecek kimisi de televizyon izleyecek. Bir çok insanın evde hastası var, yaşlısı var. Yani nasıl hava ve su insan için hayati önem taşıyorsa elektrik de aynı şekilde öneme sahip.

Ama gelin görün yüksek faturalar ödeyen Mardin halkı elektrikten mahrum bırakılıyor. Dicle Elektrik A.Ş Mardin İl Müdürlüğünden Sistem İşletme İl Yöneticiliği her gün bakım onarım adı altında Mardin’in bir çok ilçesinde kesintiye gidiyor. Bakım normal ama artık iş çığırından çıktı. Her hafta bakım mı olur?

Yine Dicle Elektrik Kızıltepe ilçesinde Dunaysır ve Mezopotamya Mahallelerinde Perşembe ve Cumartesi günü uygulanacak elektrik kesintilerini gün boyu süreceğini açıklandı. Ama gelin görün planda ismi geçmeyen Yeni Mahalle, Koçhisar Mahallesi (bize gelen isimler bunlar olduğu için iki mahalle yazıldı) sabah saatlerinden beri elektrik yüzü göremiyor. Yetkililerin buna artık bir el atması gerekiyor. Kesintiler kısıtlama günde vatandaşı mağdur ediyor.

SON HABERLER

Mardin 1969 Spor 2-2 Karşıyaka

BENZERLER HABERLER