DEVA Partisi Mardin İl Başkanı Mesut Aydoğan partisi’nden aday adayı oldu

Selman Güneş Fotoğrafı

Selman Güneş

Haber Merkezi

DEVA Partisi İl Başkanı da olan Avukat Mesut Aydoğan da DEVA Partisi’nden milletvekili aday adayı oldu. Mesut Aydoğan Kimdir? Kaç yaşında?

14 Mayıs’ta yapılacak olan 28’inci dönem milletvekili seçimlerinde DEVA Partisi İl Başkanı da olan Avukat Mesut Aydoğan da DEVA Partisi’nden milletvekili aday adayı oldu. Mesut Aydoğan Kimdir? Kaç yaşında?

1983 yılında Mardin’de doğdu.

İlk ve Ortaöğrenimini Mardin’de tamamladı. Yakın Doğu Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden 2008’de mezun oldu.

2008 yılında Ankara Barosu’nda Stajyer olarak Avukatlık yapmaya başladı. Staj döneminde Ankara Barosu Bünyesinde kültür sanat komisyonunda görev alarak yayımladıkları dergide Mardin’e ait bilgilere geniş yer verildi. Vatani görevini yaptıktan sonra 2011 yılında memleketi Mardin’e dönerek Aydoğan Hukuk Bürosunu kurdu. Mardin Barosunda 2011 yılından beri adli yardım temsilciliği, staj eğitim komisyonu başkanlığı, yönetim kurulu üyeliği ve baro başkan yardımcılığı gibi çeşitli alanlarda görev alarak baroda aktif rol aldı. Ceza Hukuku alanında uzun yıllar yoğunlaştı. 01 Temmuz 2020 tarihinde Deva Partisi Mardin Kurucu İl Başkanı olarak görev alarak siyaset hayatına atıldı.

Evli ve bir çocuk babasıdır.