Çocuğu’ olarak nitelendirdiği rölyef tablolarından kopamıyor

spot_img

Mardin’in Kızıltepe ilçesinde 17 ev kadını, Halk Eğitim Merkezi tarafından açılan kurslar sayesinde boş vakitlerini değerlendiriyor, hoşça vakit geçiriyor, aile bütçesine katkı sağlıyor. ‘Üç Boyutlu Şekillendirme Rölyef Tablo Kursu’na katılan kadınlar rölyef tablolarını ‘çocuğu’ olarak nitelendiriyor.

Kızıltepe’de 17 ev kadını ve aralarında üniversite öğrencisi de bulunan kursiyerler Halk Eğitim Merkezi’nin açtığı kurslara büyük ilgi gösteriyor. Mardin İŞKUR ve Kızıltepe Halk Eğitim Merkezinin iş birliğiyle ‘Üç Boyutlu Şekillendirme Rölyef Tablo Kursu’na katılan kadınların rölyef tutkusu büyük takdir topluyor. Çoğu ev kadını olan kursiyerler boş vakitlerini değerlendirmek, aile bütçelerine katkı sunmak için başladıkları kursta yaptıkları tabloları ‘çocuğu’ olarak nitelendiriyor.

“Yaptıkları çalışmalardan büyük zevk alıyorlar”

Kızıltepe Halk Eğitim Merkezi Müdürü Abdulkadir Gümüş, “Şuanda rölyef sınıfımızdayız. Rölyef çalışması kursumuza devam eden 17 kursiyerimiz var. Biz bu kursumuzu Mardin İŞKUR İle iş birliğiyle açarak 17 kursiyerimizle devam ettiriyoruz. Bu kursumuza gelen kursiyerlerimiz kendi yaptıkları çalışmaları gördükleri zaman çok hoşlarına gidiyor ve yaptıkları çalışmalardan büyük zevk alıyorlar” diye konuştu.

“Her gün bayram sevinciyle geliyorum”

Yaptığı tabloları görünce büyük bir mutluluk yaşadığını belirten ev kadını Ayten Aksoy, “Rölyefe şöyle başladım; ‘Arkadaşlar halk eğitimde kurslar falan var’ dediler. Önce meraktan geldim, baktım ne var ne yok.  Geldim rölyefi gördüm ondan kopamıyorum. Her gün bayram sevinciyle geliyorum, çok hoşuma gidiyor. Mutluyum, böyle çocuğum gibi yaptıkça elden çıkarmak istemiyorum. Hepsini böyle evde bırakmak istiyorum, elimden çıkarmak istemiyorum.  Çok hoşuma gidiyor, her kesin gelmesini istiyorum, her kesin bu zevki tatmasını istiyorum. Ben tadıyorum başkalarının da tatmasını istiyorum” dedi.

SON HABERLER

BENZERLER HABERLER