CHP Milletvekili adayı Karaboğa: Ülkemizin uğradığı tahribatı restore edeceğiz

CHP Milletvekili adayı Karaboğa: Ülkemizin uğradığı tahribatı restore edeceğiz
Selman Güneş Fotoğrafı

Selman Güneş

Haber Merkezi

Cumhuriyet Halk Parti Mardin  Milletvekili Adayı Şükrü Karaboğa, ” Bu ülkede çok şeyi değiştireceğiz. Önce demokrasimizi restore edeceğiz. Bu demokraside her milletten, her halktan herkes kendini bulacak. Son 20 yılda ağır tahribata uğrayan ve çökme noktasına gelen ekonomimizi restore edeceğiz.” dedi.

Mardin’in Kızıltepe İlçesi Cumhuriyet Mahallesi Eski Hastane Caddesi Tepebaşı Mahallesi’nde  CHP Mardin Milletvekili Adayı Mardin  Milletvekili Adayı Şükrü Karaboğa, seçim çalışmalarını yürüteceği  seçim koordinasyon merkezi açılışı yapıldı.   Programda davul ve zurna eşliğinde partililer halay çekti. Alana gelen Mardin CHP Gençlik Kolları üyeleri “Hak, hukuk, adalet sloganları attı. Program Mardin İl Başkanı Mehmet Kılınçaslan, ve çok sayıda partili katıldı.

Merkezin açılışında konuşan CHP Mardin Milletvekili adayı Karaboğa, “Biz bugün buraya anlamlı bir gün için toplandık. Son 20 yıldır ülkemizin uğradığı tahribatları restore etmek için yola çıktık. 14 Mayıs seçimi hepimiz için bir milat olacak. Bunu anlamlı buluyoruz. İdealimiz, amacımız ve mücadelemiz büyük. Son 20 yılda ülkemizin uğradığı tahribatları restore etmek için iktidara talibiz. Güçlü bir şekilde geliyoruz. Bu ülkede çok şeyi değiştireceğiz. Önce demokrasimizi restore edeceğiz. Bu demokraside her milletten, her halktan herkes kendini bulacak. Son 20 yılda ağır tahribata uğrayan ve çökme noktasına gelen ekonomimizi restore edeceğiz. Çiftçi kardeşlerimizi borç yükünden kurtaracağız. Esnaf kardeşlerimizi borç yükünden kurtaracağız. Krediye ulaşamayan sanayiciyi kurtaracağız.” diye konuştu.

“Çiftçi ödeyebileceği bir elektrik faturasıyla karşılaşacak”

14 Mayıs’ta bir viraj olduğunu ve bunu atlatabilirlerse güzel günlerin olacağını kaydeden Karaboğa, “Şair Nazım Hikmet’in dediği gibi çok güzel günlerimiz olacak. Gençlerimiz özgür bireyler olacak. Çiftçilerimizi borç yükünden kurtaracağız. İndirimli elektrik uygulayacağız. Çiftçi ödeyebileceği bir elektrik faturasıyla karşılaşacak. Esnaflarımızın borç faizlerini sileceğiz.” diye konuştu.