Kaymakam Cıdıroğlu ilk iftarını depremzedeler ile açtı

Selman Güneş Fotoğrafı

Selman Güneş

Haber Merkezi

Kızıltepe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili  Fatih Cıdıroğlu ve Eşi Dr. Ayşe Cıdıroğlu Ramazan ayının ilk iftarını Kızıltepe’de ikamet eden depremzede aile ile açtı.

Kaymakam Cıdıroğlu, Ramazanın ilk günü Bedir ailesine misafir olup, depremden dolayı misafir ettikleri depremzede aile ile iftar yemeğinde buluştu. Her fırsatta eşiyle birlikte depremzede vatandaşlarla bir araya gelen Cıdıroğlu , Ramazanın ilk gününde de bunu sürdürdü. Hep birlikte dualar edilip oruçlar açıldı.

Cıdıroğlu ,“ Yaşadığımız deprem ve sel felaketleri sonrasında Ramazan ayına buruk girdik. Bu ayın bereketiyle inşallah esenliğe kavuşacağız. Bu ayın bütün güzelliklerini; sahurun bereketini, iftarın sevincini ve teravihin coşkusunu hep birlikte yaşacağız. Tarifsiz acılar yaşadığımız bu zor günlerde Cenab-ı Allah’tan bu ayın rahmetiyle hepimize sağlık ve huzur getirmesini niyaz ediyorum. Bugün Ramazan ayının ilk iftarında Bedir ailesine misafir olduk. Depremden dolayı misafir ettikleri kardeşimizle orucumuzu açtık. Onlarla birlikte güzel bir iftar yaptık, nice iftarlarımız olsun.” dedi.