Ana Sayfa Bölge Şırnak

Şırnak

Şırnak’ta drone ile kaçak avlanma denetimi: 10 kişiye 225 bin lira ceza kesildi

ŞIRNAK DOĞA KORUMA VE MİLLİ PARKLAR ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ EKİPLERİ ULUDERE İLÇESİNDE, DRONE İLE KAÇAK AVLANMA DENETİMİ GERÇEKLEŞTİRDİ. DENETİMLERDE KAÇAK AVLANDIĞI TESPİT EDİLEN 10 KİŞİYE 225 BİN LİRA İDARİ PARA CEZASI KESİLDİ.

Baba ve oğlu dozer üstünde karla kapanan yolları açıyor

ŞIRNAK’TA YILLARDIR DOZER OPERATÖRLÜĞÜ YAPAN VATANDAŞ OĞLUNA MESLEĞİNİ ÖĞRETTİ BABA OĞUL TÜM KAPALI DAĞ YOLLARINI YILLARDIR BERABER AÇIYORLAR.

Kato Dağı’ndaki yaban hayvanları için doğaya yem bırakıldı

KATO DAĞI'NDAKİ YABAN HAYVANLARI İÇİN DOĞAYA YEM BIRAKILDI

Şırnak’ta kar kalınlığı 5 metreye ulaştı

ŞIRNAK’TA KIŞ ETKİSİNİ SÜRDÜRÜYOR. 5 METRE KAR KALINLIĞININ OLDUĞU YÜKSEK RAKIMLI KÖY YOLLARI GÜÇLÜKLE AÇILIYOR. EKİPLERİN KARLA MÜCADELESİ DURMAK BİLMİYOR. EKSİ 30 DERECEDE DOZERLER DONMASIN DİYE VARDİYELİ ÇALIŞIYORLAR.

Şırnak’ta, nesli tükenmekte olan oklu kirpi yaralı halde bulundu

ŞIRNAK’IN BEYTÜŞŞEBAP İLÇESİNDE NESLİ TÜKENME TEHLİKESİNDE OLDUĞU İÇİN KORUMA ALTINA ALINAN OKLU KİRPİ YARALI HALDE BULUNDU. HAYVAN, İLÇE TARIM VE ORMAN MÜDÜRLÜĞÜNDE VETERİNER HEKİMLER TARAFINDAN TEDAVİ EDİLDİ.

Tamircilikle geçen bir ömür: 37 yıldır tek işi makine tamir etmek

ŞIRNAK’TA KARA YOLLARINDA 35 YILDIR ÇALIŞAN NECAT AMCA AİLESİNDEN UZAK BİR HAYAT GEÇİRİYOR. YILLARDIR İŞ MAKİNE TAMİRİ YAPAN AMCANIN YAŞAMI ŞIRNAK DAĞLARINDA GEÇTİ.

Uludere İlçe Tarım ve Orman Müdürü İnan, keçiyi sezaryenle doğurttu

ŞIRNAK'IN ULUDERE İLÇESİNDE KEÇİSİ DOĞUM SANCISI ÇEKEN ÇİFTÇİNİN İMDADINA İLÇE TARIM VE ORMAN MÜDÜRÜ MURAT İNAN YETİŞTİ. VETERİNER HEKİM OLAN İNAN, KEÇİNİN YAVRUSUNU SEZARYEN İLE ALDI.

Şırnak’ta tır şarampole yuvarlandı

ŞIRNAK’TA KAYGANLAŞAN YOLDA SÜRÜCÜSÜNÜN DİREKSİYON HAKİMİYETİNİ KAYBETTİĞİ TIR ŞARAMPOLE YUVARLANDI. ÖLEN YA DA YARALANANIN OLMADIĞI KAZADA ARAÇ KULLANILMAZ HALE GELDİ.

Cizre polisinden vatandaşlara korona virüs uyarısı

ŞIRNAK'IN CİZRE İLÇE EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ, KORONA VİRÜS İLE MÜCADELE KAPSAMINDA KENTTEKİ ESNAF VE BANKA ÖNLERİNDE BEKLEYEN VATANDAŞLARA HEM SOSYAL MESAFE UYARISINDA BULUNDU HEM DE BROŞÜR DAĞITTI.

Cizre TSO Başkanı Sevinç’ten Cizrspor’a destek

CİZRE TİCARET VE SANAYİ ODASI (TSO) BAŞKANI SALİH SEVİNÇ, CİZRESPOR YÖNETİCİLERİ VE SPORCULARINI YEMEKLİ TOPLANTIDA AĞIRLAYARAK, BUGÜNE KADAR OLDUĞU BUNDAN SONRA DA CİZRESPOR'A DESTEKLERİNİN DEVAM EDECEĞİNİ SÖYLEDİ.

Cizre polisi sahte para ve dolandırıcılığa karşı broşür dağıttı

ŞIRNAK’IN CİZRE İLÇESİNDE TOPLUM DESTEKLİ POLİSLİK BÜRO AMİRLİĞİ EKİPLERİ, PİYASAYA SÜRÜLEN SAHTE PARA, HIRSIZLIK VE DOLANDIRICILIĞA KARŞI ESNAF VE VATANDAŞLARA BROŞÜR DAĞITTI.

Kar kalınlığının 2 metreyi bulduğu Tanin geçidinde ekiplerin karla mücadelesi sürüyor

ŞIRNAKIN ULUDERE İLÇESİNDE BULUNAN VE KAR KALINLIĞININ 2 METREYİ AŞTIĞI TANİN GEÇİDİNDE EKİPLERİN KARLA MÜCADELE ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR.

ÇOK OKUNANLAR